Kaçak avcılara suçüstü: Hepsine el konuldu
Van Gölü'nde kaçak avcılık yapanlara yönelik denetimlerde 30 ton inci kefali ele geçirildi.
![Kaçak avcılara suçüstü: Hepsine el konuldu - Resim: 1](https://img.haber3.com/rcman/Cw850h566q95gc/storage/files/images/2024/05/24/58216-jeew.jpg)
Van Gölü Havzası'nda yaklaşık 15 bin kişinin ekmek kapısı olan inci kefalinin, üremek için tatlı sulara göç yolculuğu, 15 Nisan itibarıyla başladı. Alaska'daki somon balıkları gibi akıntının tersine yüzerek derelere akın eden inci kefali, göç sırasında boylarını aşan engelleri adeta uçarcasına aşıyor. Görsel şölen sunan inci kefalinin korunması için Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ekipleri, jandarma ve zabıta ekipleriyle tatlı su kaynaklarında 7/24 nöbet tutuyor.
![Kaçak avcılara suçüstü: Hepsine el konuldu - Resim: 2](https://img.haber3.com/rcman/Cw850h566q95gc/storage/files/images/2024/05/24/58216-3-taqb.jpg)
Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü ekipleri, inci kefali balığının üreme göçünün gerçekleştirdiği Edremit ilçesindeki Engil Çayı'nda denetimler yaptı.
![Kaçak avcılara suçüstü: Hepsine el konuldu - Resim: 3](https://img.haber3.com/rcman/Cw850h479q95gc/storage/files/images/2024/05/24/58216-1-dzy2.jpg)
Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürü Muhammet Demir, tatlı sulara göç eden inci kefali balığının kaçak avcıların hedefi haline geldiğini söyledi.
![Kaçak avcılara suçüstü: Hepsine el konuldu - Resim: 4](https://img.haber3.com/rcman/Cw850h479q95gc/storage/files/images/2024/05/24/58216-2-tyqw.jpg)
İl ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, Jandarma, Sahil Güvenlik ve Emniyet birimleri ile 7/24 denetimler yaparak kaçak avcılarla mücadele ettiklerini belirten