Kapı önünde bile saldırılar durmuyor

Rus savaş uçakları Hatay Cilvegözü ve Kilis Öncüpınar sınır kapılarına yakın bölgelere peş peşe saldırı düzenledi.

Kapı önünde bile saldırılar durmuyor

Rus savaş uçakları Hatay Cilvegözü ve Kilis Öncüpınar sınır kapılarına yakın bölgelere peş peşe saldırı düzenledi. Kilis’in karşısındaki Azez’de önceki gün TIR konvoylarını vuran Rusya, dün aynı bölgeyi hedef aldı. Bomba boş araziye düştü. Cilvegözü’ne 10 km mesafedeki Sarmada kasabasına yönelik saldırıdaysa ölü ve yaralılar var.

1/ 8
Kapı önünde bile saldırılar durmuyor

KİLİS’te Öncüpınar Sınır Kapısı’nın karşısında bulunan Suriye’nin Azez ilçesinde önceki gün Rusya savaş uçakları TIR konvoyunu hedef almış ve 7 kişi yaşamını yitirmişti. Rus savaş uçakları dün de Azez’de Halep yolu üzerinde TIR’ların park ettiği alana hava saldırısı düzenledi.

2/ 8
Kapı önünde bile saldırılar durmuyor

Azez halkının ekmek ihtiyacının karşılandığı fırının da bulunduğu bölgeye yönelik saldırıda uçaklardan atılan bombaların, fırının yanındaki boş araziye düştüğü bildirildi. Ölen ve yaralanan olmadı. Bombanın düştüğü arazide büyük çukur oluştuğu bildirildi. Patlamanın ardından İHH’nın da aralarında olduğu sivil savunma görevlileri, bölgede inceleme yaptı. Azez’de ayrıca  kullanılmadığı belirtilen bir un ve bir tekstil fabrikasına da hava saldırısı düzenlendi.

3/ 8
Kapı önünde bile saldırılar durmuyor

FÜZELERLE VURDU

Rus savaş uçakları Hatay’ın Reyhanlı ilçesi Cilvegözü Sınır Kapısı’na yaklaşık 10 kilometre mesafedeki Suriye’nin İdlib’e bağlı Sarmada kasabasını da füzelerle vurdu. Rusya’ya ait uçakların 4 füze attığı, çok sayıda ölü ve yaralı olduğunu bildirildi. Gıda yüklü TIR’ların da hedef alındığı saldırıda çevredeki binalar hasar gördü

4/ 8