Kar, tipi ve fırtına sağlıkçıları durduramadı!
Kış mevsiminin çetin geçtiği Ardahan`da, yeni tip korona virüs (Covid-19) ile mücadele kapsamında aşı çalışması yürüten sağlık ekipleri, kar ve tipiye rağmen kırsaldaki köylere ulaşarak vatandaşların aşısını yapıyor.
![Kar, tipi ve fırtına sağlıkçıları durduramadı! - Resim: 1](https://img.haber3.com/rcman/Cw850h478q95gc/storage/files/images/2022/01/13/4431555-FEz3.jpg)
İl Sağlık Müdürlüğünce Covid-19 ile mücadele çerçevesinde aşı yapmak üzere doktor ve hemşirelerden oluşturulan sağlık ekipleri, kentte zorlu kış şartlarının yaşandığı bölgede aşı çalışmalarına aralıksız devam ediyor.
![Kar, tipi ve fırtına sağlıkçıları durduramadı! - Resim: 2](https://img.haber3.com/rcman/Cw850h478q95gc/storage/files/images/2022/01/13/4431558-J2EM.jpg)
Dondurucu soğukların yanı sıra kar ve tipinin de etkili olduğu bölgede sağlık ekipleri köy köy gezerek aşı çalışmalarını başarılı bir şekilde yürütüyor.
![Kar, tipi ve fırtına sağlıkçıları durduramadı! - Resim: 3](https://img.haber3.com/rcman/Cw850h478q95gc/storage/files/images/2022/01/13/4431561-fvcm.jpg)
Pandemiyle mücadelede yaklaşık 2 yıldır destan yazan sağlık savaşçıları şu ana kadar 135 milyonu aşkın aşı vurdu.
![Kar, tipi ve fırtına sağlıkçıları durduramadı! - Resim: 4](https://img.haber3.com/rcman/Cw850h478q95gc/storage/files/images/2022/01/13/4431564-MX8c.jpg)
Omicron varyantı tüm dünyayı kasıp kavurduğu bugünlerde Türkiye`nin kuzeydoğu köşesinde sağlık çalışanlarının zorlu mesaileri kameralara yansıdı.