Kayyumun ilk işi bakın ne oldu

Kayyumun ilk işi bakın ne oldu

İçişleri Bakanlığı tarafından, görevden uzaklaştırılan Belediye Başkanı Turcer Bakırhan yerine Belediyeye kayyum olarak atanan Vali Yardımcısı Ceyhun Dılşad Taşkın'ın ilk talimatı kontak kapatan belediye otobüslerinin çalışması ve kentte biriken çöplerin toplanması oldu.Taşkın gelmeden binadaki Türk bayrağı da değiştirildi.

1/ 11
Kayyumun ilk işi bakın ne oldu

Siirt Belediye Başkanı DBP'li Tuncer Bakırhan'ın tutuklanmasının ardından Belediye Başkanlığı'na İçişleri Bakanı tarafından kayyum olarak atanan Vali Yardımcısı Ceyhun Dılşad Taşkın, sıkı güvenlik önlemlerinin ardından belediye binasına gelerek başkanlık makamına oturdu. Sabah erken saatlerde Emniyet Müdürü Mustafa Tokyay'ın bizzat yönettiği bir operasyon için Valilik binası önünde toplanan ve aralarında özel harekat timlerinin de olduğu güvenlik güçleri, belediye binasına hareket etti.

2/ 11
Kayyumun ilk işi bakın ne oldu

Çevrede önlem alan güvenlik güçleri, ilk olarak binaya giriş ve çıkışları yasakladı. Daha sonra bomba uzmanı ekipler, özel eğitimli köpeklerle belediye binasına girerek arama başlatırken, keskin nişancı özel harekat timleri de çevredeki yüksek binalarda konuşlandırıldı. Belediye binasında arama yapmak için belediyede görevli bir kaç yetkili, yapılan üst aramalarının ardından binaya alınırken, bunun dışında kimse içeri sokulmadı.

3/ 11
Kayyumun ilk işi bakın ne oldu

Yaklaşık 2.5 saat süren aramadan sonra bomba uzmanı ekipler belediye binasından çıktı. Yapılan bomba aramasının ardından bu kez bilişim uzmanları ve arama yapacak polis ekipleri içeri girdi.

4/ 11