Kaza yapan aracı taksit taksit çaldılar

Kaza yapan aracı taksit taksit çaldılar

Antalya'da kaza yaptıktan sonra Akdeniz  Sanayi Sitesi'nin otoparkına çekilen hafif ticari aracı, bırakıldığı otoparkta  hırsızlar parça parça çaldı.

1/ 6
Kaza yapan aracı taksit taksit çaldılar

Muratpaşa ilçesinde klima servisi işleten Yıldıray Dayanır, bir süre  önce kaza yapan aracını tamir için Akdeniz Sanayi Sitesi'ne götürdü. Oto  tamircisinin 5 bin lira masraf çıkarması üzerine Dayanır, aracını tamir için  anlaştığı iş yerinin önüne bıraktı.

Tamircinin önünde bekletilen araç, site kooperatifine ait çekiciyle  bir süre sonra sanayide genelde hurda araçların konulduğu otoparka götürüldü.  Burada hırsızların hedefi olan aracın bir ayda neredeyse bütün parçaları çalındı.

  

2/ 6
Kaza yapan aracı taksit taksit çaldılar

AA muhabirine açıklama yapan Dayanır, 2005 yılında 20 bin liraya  aldığı aracını karıştığı kazanın ardından tamirciye götürdüğünü söyledi.

Tamirhanenin önünden otoparka çekilen aracını yaklaşık bir ay önce  kontrol ettiğinde sorun görmediğini dile getiren Dayanır, bir sonraki gidişinde  aracın parçalarının yerinde olmadığını gördüğünü kaydetti.

Güvenlik kamerası kayıtlarında kimlikleri henüz belirlenemeyen  kişilerin aracın sağ kapısını sökerek parçaları çalmaya başladığının görüldüğünü  ifade eden Dayanır, aracının otoparkta yaklaşık bir aylık sürede birçok  parçasının çalındığını anlattı.

   

3/ 6
Kaza yapan aracı taksit taksit çaldılar

Dayanır, güvenlik kamerası kayıtlarını alan polisin iki kez gelip  inceleme yaptığını belirterek, "Kooperatif yetkilileri, kendilerinin bir suçu  olmadığını söylüyor. Aracımızı kooperatif otoparkına çektikleri andan itibaren  sorumluluğun kendilerinde olması lazım, gerekli güvenliği sağlamaları  gerekiyordu." diye konuştu.

"5 bin lira masrafı vardı, 25 bin liraya toparlanmaz"

Dayanır, "Aracımı sanayiye getirdiğimde 5 bin lira masrafı vardı, şu  anda ise 25 bin lira versek toplanacak halde değil çünkü üzerinde  kullanılabilecek doğru düzgün parçası kalmamış." dedi.

Olayla ilgisi olduğu düşünülen kişilerin emniyette ifadesine  başvurulduğunu aktaran Dayanır, faillerin eşkalinin belirlendiğini söyledi.

  

4/ 6