Kılıçdaroğlunun çok sevdiği pankart

Kayseri'de halka seslenen CHP lideri, açılan bir pankartı çok beğendi.

Kılıçdaroğlunun çok sevdiği pankart

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kayseri’nin Tomarza İlçesi'ne bağlı Dadaloğlu Beldesi’nde düzenlenen Geleneksel Dadaloğlu Şenlikleri’nde yaptığı konuşmada, “Bizim isyanımız Dadaloğlu gibi dağlara çıkmak olmayacak elbette. Sandıklara gideceğiz, Dadaloğlu’nun istediğini demokratik yollardan sandıklarda oy kullanarak yapacağız” dedi.

1/ 7
Kılıçdaroğlunun çok sevdiği pankart

Kemal Kılıçdaroğlu, ‘Vur vur inlesin Recep Tayyip dinlesin’, ‘Hayır’da hayır var’ sloganları arasında yaptığı konuşmada, meydanda açılan bir pankarta dikkati çekti. Kılıçdaroğlu, “Alanda bir pankart var. Bunu görmeyenlere buradan okuyorum. Pankart şöyle; ‘Düş gördüm, düşümü ‘HAYIR’a yordum. Recep’i düşerken, Kemal’i uçarken gördüm.’ Gerçekten anlamlı bir pankart” dedi.

2/ 7
Kılıçdaroğlunun çok sevdiği pankart

Dadaloğlu'nun mücadeleci kişiliğini anlatan Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Dadaloğlu ‘Kalktı göç eyledi Avşar illeri’ diyor. Biz de koşacağız. Dadaloğu padişaha karşı direndi, onun için Dadaloğlu halk demektir, Türkiye demektir. ‘Bana vur vur inlesin, Recep Tayyip dinlesin’ diyorsunuz. Onlar da dinleyecekler ama beni değil, sizi dinleyecekler. Dadaloğlu birliktir, beraber koşmaktır. O nedenle birliğimizi bozmayalım, bozarsak birilerinin tuzağına düşeriz. 21'inci yüzyılda birliğimizin teminatı anayasadır. Ama şimdi geldiğimiz tablo böyle midir? Değildir. ‘Hayır’da elbette hayır var. Dadaloğlu zulme, dayatmaya karşıdır. Bizler de halka dayatılan referanduma hep birlikte ‘hayır’ diyeceğiz. Biz zulme karşıyız, ezilenden yanayız.” Siyasetin halka hükmetmek değil, hizmet etme sanatı olduğunu anlatan Kılıçdaroğlu, “Namuslu siyasetçi halka hesap vermelidir. Bizim isyanımız Dadaloğlu gibi dağlara çıkmak olmayacak elbette. Sandıklara gideceğiz, Dadaloğlu’nun istediğini demokratik yollardan sandıklarda oy kullanarak yapacağız” diye konuştu.

3/ 7
Kılıçdaroğlunun çok sevdiği pankart

KILIÇDAROĞLU ASKERDE ÖZÜRLÜ KALAN GENÇLE KONUŞTU

CHP Genel Başkanı Kemal Klıçdaroğlu, Kayseri’den Dadaloğlu Beldesi’ne giderken Kamber Köyü yakınlarında yolunu kesene vatanadşalarla görüştü. 1997 yılında vatani görevini Denizli’de yaparken her iki dizinden sakatlanan Soner Çankaya ile bir süre görüşen Kılıçdaroğlu, kendisine terörden dert yanan özürlü vatandaşa, “İktidara geldiğimizde PKK’ya finans ve silah desteği sağlayan bazı ülkeleri afişe edeceğiz” dedi.

4/ 7