Kısa çalışma paraları hesaplarda

Mayıs ayı KÇÖ ve işsizlik ödeneği ödemeleri ise dün itibarıyla başladı. 5 Haziran’a kadar sürecek. KÇÖ ödemeleri brüt maaşın yüzde 60’ı oranında ve 1.561-4.380 lira arasında. Ödemeler İşkur tarafından yapılıyor

Kısa çalışma paraları hesaplarda

Mayıs ayı KÇÖ ve işsizlik ödeneği ödemeleri ise dün itibarıyla başladı. 5 Haziran’a kadar sürecek. KÇÖ ödemeleri brüt maaşın yüzde 60’ı oranında ve 1.561-4.380 lira arasında. Ödemeler İşkur tarafından yapılıyor

1/ 4
Kısa çalışma paraları hesaplarda

 Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, “Yoğunluğun önlenmesi amacıyla 5 Haziran’da yapılması gereken mayıs ayına ilişkin işsizlik ödeneği ile Kısa Çalışma Ödeneği ödemelerini erkene aldık” dedi.

2/ 4
Kısa çalışma paraları hesaplarda

Kimlik numarasına göreÖdemelerin, TC kimlik numaralarının son hanesine göre hak sahiplerinin banka hesaplarına yatırılacağını belirten Bakan Selçuk, “Buna göre; TC kimlik numaralarının son hanesi 0 olanlara 1 Haziran’da, 2 olanlara 2 Haziran’da, 4 olanlara 3 Haziran’da, 6 olanlara 4 Haziran’da, 8 olanlara da 5 Haziran’da ödemeler yapılacak. Sistemde IBAN bilgileri bulunmayanların da ödemeleri, PTT üzerinden gerçekleştirilecek” diye konuştu.

3/ 4
Kısa çalışma paraları hesaplarda

Nakdi ücret kolaylığı da varÜcretsiz izne çıkartılan, Kısa Çalışma Ödeneği’nden yararlanamayan ve işsizlik maaşı alamayanlar da nakdi ücret desteği sağlanacak. Bu durumdakiler İşkur’a başvuru yapmalı. 17 Nisan sonrasını kapsayan, bu ödeme sabit ve 1.177 lira. Vergi düşünce net ele geçen ise 1.168 lira olacak.

4/ 4