Konyada amansız polis takibi

Polisin kovaladığı sürücü yakalanınca "yakıtım bitmese zor yakalardınız" dedi.

Konyada amansız polis takibi

Konya'da, 23 yaşındaki Ümit Yaşar K., sevgilisi 22 yaşındaki Gurbet K. ile bir barda eğlendikten sonra yeni aldığı otomobiliyle gezerken, bira şişesini yola fırlatınca polis tarafından takibe alındı.

1/ 5
Konyada amansız polis takibi

‘Dur’ ihtarlarına uymayan şoför, yarım saat süren kovalamacanın ardından yakıtı bitince yakalandı. 1.2 promil alkollü olduğu saptanan adam, polise, “Yakıtım bitmeseydi, kralınız gelse beni yakalayamazdı” dedi.

2/ 5
Konyada amansız polis takibi

Olay, saat 02.00 sıralarında merkez Selçuklu İlçesi Yazır Mahallesi Elmalı Hamdi Caddesi'nde meydana geldi. Üniversite öğrencisi Ümit Yaşar K., dün aldığı otomobili kutlamak için sevgilisi Gurbet K. ile bir bara gitti. Burada eğlenen ikili, daha sonra otomobille gezintiye çıktı.

3/ 5
Konyada amansız polis takibi

Bu sırada kız, bira şişelerini yola ve çevredeki araçların üzerine fırlatmaya başladı. Fırlattığı şişelerden biri devriye gezen sivil polislere ait araca denk geldi. Bunun üzerine polis, sürücüye ‘Dur’ ihtarında bulundu. Şoför ise otomobiliyle kaçmaya başladı. Yaklaşık 30 dakika süren kovalamacanın ardından otomobilinin yakıtının bitmesi sonucu Ümit Yaşar K. yakalandı. Polis, ikiliyi gözaltına aldı.

Yapılan kontrolde 1.2 promil alkollü olduğu sapnanan vatandaş, polise, “Yakıtım bitmeseydi, kralınız gelse beni yakalayamazdı” dedi. Bir polis de “Bak biz, yakaladık işte” diye cevap verdi. Şoförün daha önce de alkollü araç kullanmaktan ehliyetine 6 ay süreli el konulduğu, sevgilisinin de hırsızlıktan suç kaydının olduğu ortaya çıktı. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

4/ 5