Köydeki yangında kundaklama şüphesi
Bartın'ın Kurucaşile ilçesine bağlı İlyasgeçidi köyünde çıkan yangında 3 ev yanarak kullanılamaz hale gelirken, 1 kişi yaralandı. Kundaklama iddiası üzerine 1 kişi gözaltına alındı.
![Köydeki yangında kundaklama şüphesi - Resim: 1](https://img.haber3.com/rcman/Cw850h413q95gc/storage/files/images/2023/04/12/bartinda-3-ev-yandi-1-kisi-yaraland-DmNI.jpg)
Yangın, dün gece 04.00 sıralarında ilçeye bağlı İlyasgeçidi köyünde meydana geldi. Mehmet Ö.'ye (37) ait 2 katlı ahşap evde başlayan yangın, kısa sürede büyüyerek yan tarafta bulunan Mehmet C. (35) ve Sedat E.'ye (70) ait evlere sıçradı.
![Köydeki yangında kundaklama şüphesi - Resim: 2](https://img.haber3.com/rcman/Cw850h413q95gc/storage/files/images/2023/04/12/bartinda-3-ev-yandi-1-kisi-yaraland-EJT4.jpg)
İhbarla Kurucaşile ve Amasra Belediyesi itfaiye ekipleri ile Kurucaşile Orman İşletme Müdürlüğü’ne ait arazözler yangına müdahale etti. Yaklaşık 5 saat süren çalışmalar sonucunda yangın söndürüldü. Yangında, evler kullanılamaz hale geldi.
![Köydeki yangında kundaklama şüphesi - Resim: 3](https://img.haber3.com/rcman/Cw850h638q95gc/storage/files/images/2023/04/12/bartinda-3-ev-yandi-1-kisi-yaraland-Mu4v.jpg)
Yangın sırasında kendi evine alevlerin sıçramaması için hortum tuttuğu sırada kolunda yanıklar oluşan Sebahattin Y. yaralandı. Yaralı, 112 acil sağlık ekipleri tarafından Bartın Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.
![Köydeki yangında kundaklama şüphesi - Resim: 4](https://img.haber3.com/rcman/Cw850h570q95gc/storage/files/images/2023/04/12/bartinda-3-ev-yandi-1-kisi-yaraland-SAZY.jpg)
Yangının kundaklama nedeniyle çıktığı şüphesi üzerine köyde yaşayan M.Ö. jandarma ekipleri tarafından gözaltına alındı.