Kral Abdullahın yatı Marmariste

Kral Abdullahın yatı Marmariste

Ürdün Kralı Abdullah'ın sahibi olduğu ve dünyanın en büyük 100 yatı arasında gösterilen 82 metre uzunluğundaki ''Sarafsa'', Muğla'nın Marmaris ilçesine geldi.

1/ 21
Kral Abdullahın yatı Marmariste

Sabah saatlerinde Marmaris Körfezi'ne giren yat, açığa demirledi. Vatandaşların ve turistlerin ilgi odağı olan yat, gerekli hazırlıkların yapılmasının ardından Netsel Marina'ya yanaştı.

Personelin temizlik yaptığı yattan botla ayrılan birkaç kişi, Sarafsa'nın her açıdan fotoğraflarını çekti.

2/ 21
Kral Abdullahın yatı Marmariste

Marinanın güvenlik görevlileri, gazetecileri yatın olduğu bölgeye sokmadı. Basın mensuplarının ısrarlı sorularına rağmen yatta kimin bulunduğu konusunda açıklama yapılmadı.

Yatta Kral Abdullah ve Kraliçe Rania'nın olduğunu iddia eden bazı yat sahipleri, ''Yat yanaştıktan sonra marinada büyük bir hareketlilik yaşandı. İlk olarak taze sıkılmış portakal suları götürüldü. Güvenlik görevlilerinin kontrolünün ardından portakal suları yattakilere servis edildi'' dediler.

Edinilen bilgiye göre, Sarafsa, 2010 yılında yapılan bir araştırmada dünyanın en büyük 100 yatı arasında 55'nci sırada gösterildi. 4 katlı yatta, bu katlar döner merdivenlerle birbirine bağlanıyor. 12 kişinin aynı anda misafir edilebildiği yatta, 20 personel görev yapıyor. Mermer döşemeli zeminlerin yerden ısıtmalı olduğu yatın, muslukları ise altın kaplamalı. Yatın kraliyet yatak odasında hidrolik sistemle 35 derece eğilebilen bir duvar ve bu duvarın içinde dev bir ekranın yanı sıra 31 de küçük ekran yer alıyor. Her türlü lüksün düşünüldüğü Sarafsa'da ayrıca jakuzi, spor odası, yemek salonu ve çalışma ofisi gibi bölümler de mevcut.

Lüks yat geçen yıl Haziran ayında yine Marmaris'e gelmiş, bir gün kaldıktan sonra mavi tura devam etmişti.

3/ 21
Kral Abdullahın yatı Marmariste

Fuarın en pahalı teknesi

Ardell - "Arethusa 154" 17.000.000 €’luk fiyatıyla İstanbul Shop&Miles Boat Show Fuarı’nın en pahalı teknesi. 16 Knot hıza ulaşabilen Arethusa, 47.8 metre boya, 9 metre ene sahip. Asansorlu ve ultra luks tasarlanan teknede, ileri teknoloji kullanıldı. İçinde SPA, sauna, hamam da bulunuyor.

4/ 21