Küçük Bekir'in mucizevi hikayesi

Küçük Bekir'in mucizevi hikayesi

Konya'da 2 yıl önce otomobilin çarpması sonucu kalbi duran, beyninde ödem oluşan, kemikleri kırılan, karnından sondayla beslenen ve solunum cihazına bağlanan 10 yaşındaki Bekir Meşe, gördüğü tedaviyle yeniden yürümeye başladı. Anne Meşe, "Belirli aralıklarla evimize gelen sağlıkçılar, kapıyı Bekir açınca inanamadılar. Hala doktorları bile şaşırıyor, inanamıyor. 'Bu çocuktan hiç umudumuz yoktu' diyorlar" dedi.

1/ 7
Küçük Bekir'in mucizevi hikayesi

Konya'da otomobilin çarpması sonucu iki kez  kalbi duran, beyninde ödem oluşan, kemikleri kırılan, karnından sondayla beslenen  ve solunum cihazıyla yaşatılan 10 yaşındaki Bekir Meşe hayata tutundu.

  

2/ 7
Küçük Bekir'in mucizevi hikayesi

Fadimeana (41) ve Adalet Meşe (40) çiftinin üç çocuğundan biri olan  Bekir Meşe'nin hayatı, iki yıl önce bir aracın çarpması sonucu tamamen değişti.  Ağır yaralanan, iki kez duran kalbi yeniden çalıştırılan Bekir'in yaşaması  neredeyse mucizelere bağlandı. Doktorlar, ''Her şeye hazırlıklı olun, her an  kaybedebiliriz'' dese de, aile oğullarından ümidini hiç kesmedi.

Olaydan iki ay sonra bilinci açıldıktan sonra yatağa bağımlı yaşayan,  vücudundaki çok sayıda kırık ve beynindeki ödem için tedavi gören Bekir, aylar  sonra sadece gözleriyle iletişim kurmaya başladı.

  

3/ 7
Küçük Bekir'in mucizevi hikayesi

"Yaşasa bile yürüyemez, yatağa bağımlı olur" denilmişti

Solunum cihazıyla yaşatılan ve karnındaki sondadan beslenen çocuğa  psikolojik destek de verildi. Bekir Meşe, tedavi sürecinde "Yaşasa bile  yürüyemez, yatağa bağımlı olur" denilse de ayağa kalkmayı başardı. Ellerini ve  ayaklarını rahatça oynatan, solunum cihazından kurtulup ağız yoluyla beslenen  Bekir Meşe artık desteksiz yürüyebiliyor. Devam eden fizik tedavi sayesinde,  çocuk hızla sağlığına kavuşuyor.

 "Anneler gününde konuşmaya başladı"

Fadimeana Meşe, AA muhabirine yaptığı açıklamada, evladının, Allah'ın  izni, doktorların ilgisi ve sevgisiyle yaşama bağlandığını söyledi.

Oğlunun moral ve motivasyonunu da artırmak için de büyük çaba  gösterdiklerini ifade eden anne Meşe, "Bekir'in Beşiktaş takımına büyük tutkusu  var.  Evladımın bilinci açıldıktan sonra hemşireler, doktorlar forma getirdi,  siyah beyaz hediyeler verdi." diye konuştu.

  

4/ 7