Lazer savaşları başladı

Boeing, iki ay önce ürettiğini açıkladığı lazer silahını, dün başarıyla denediğini açıkladı.

Lazer savaşları başladı

Dünyanın en büyük havacılık şirketi Boeing, iki ay önce ürettiğini açıkladığı lazer silahını, dün başarıyla denediğini açıkladı...

Şirketten yapılan açıklamada, bir Hummer cipin üzerine yerleştirilen lazer silahının, yüksek dereceli lazer ışınıyla, ilk kez bir insansız hava aracını vurarak düşürdüğü açıklandı.

1/ 6
Lazer savaşları başladı

36 milyon dolar ARGE bütçesiyle, ABD ordusu için denen bu lazer sisteminin 2016 yılından itibaren Amerikan ordusunda kullanılacağı belirtiliyor.

2/ 6
Lazer savaşları başladı

Boeing, New Mexico'daki bir çölde gerçekleştirilen testin başarılı geçtiğini ve bundan sonra denemeleri artıracaklarını söyledi. Böylece, dünyadaki ilk kez bir lazer silahı ile uçak düşürülmüş oldu. Amerikan ordusunda kullanılacak olan lazer silahı tank ve uçaklara takılacak.

3/ 6
Lazer savaşları başladı

2016 yılında silah önce hava savunma birimlerinde kullanılmaya başlanacak. Nedeni ise artık birçok ordunun keşift için Heron tarzı, insansız uçaklar kullanmaları. ABD ordusu yetkililerine göre, bu uçaklar, bilindik yani uçaksavar veya başka geleneksel silahlarla vurulmuyor. Onlar için daha dinamik silahlar gerekiyor.

4/ 6