Meclis eki kavgadan yeni görüntüler

Meclis'te yaşanan kavgada yayın kesildikten sonra kaydedilen görüntüler basına sızdı.

Meclis	eki kavgadan yeni görüntüler

İki gündür Türkiye fotoğraflarla Meclis'teki Ak Parti- MHP kavgasını izledi. Fotoğraflarla izledi çünkü, Meclis televizyonu tam yumruklar konuşurken yayını kesti. Yayın kesildikten sonra yaşanan görüntüler basına sızdı.

İşte milletvekillerinin kavga ettiği, yumrukların havada uçtuğu o anlar..

1/ 9
Meclis	eki kavgadan yeni görüntüler

GÖRÜNTÜLER NASIL ÇIKTI?
Kanal D'nin haberine göre; TBMM Genel Kurulu'nda toplantı sona erdiği ya da ara verildiği taktirde yayın kesiliyor. TBMM TV bant yayına geçiyor. Ancak bu arada robot kameralar dahil olmak üzere tüm kameralar açık kalıyor ve kayıt yapılıyor.Kavga başladıktan sonra Meclis Başkanvekil Güldal Mumcu, oturumu kapatınca yayın kesildi ve kavga sahnelerinin bir bölümü yayında kaldı. Asıl ayrıntılı bölümler yayına verilmedi.Bugün Kanal D haberin kullandığı görüntüler, yayına verilmeyen görüntülerdi.

2/ 9
Meclis	eki kavgadan yeni görüntüler

Bu görüntülerin özel bir kanala nasıl verildiği tartışma konusu oldu. TBMM TV resmi olarak Güldal Mumcu'ya bağlı. Ancak çalışanların ve yöneticilerinin neredeyse tümü Ak Parti iktidarı döneminde atandı. TBMM Başkanlığı ve dolaylı olarak Ak Parti yönetiminin bilgisi ve onayı olmadan bu görüntülerin özel bir kanala verilmesinin mümkün olmadığını ileri süren muhalefet partisinin yetkilileri, bu olayı başkanlık divanı nezdinde takip edeceklerini bildirdiler.

3/ 9
Meclis	eki kavgadan yeni görüntüler

ONLARCA KAMERA VAR
Meclis Genel Kurulu içinde onlarca kamera var. O robot kameralar TV'de yayınlanmayan yerlere de dönebiliyor. Kanal D'de yayınlanan yeni görüntülere göre kavga sadece salonun ortasında yaşanmadı. Balkonun altında, kulis kapısında da yumruklar konuştu.

4/ 9