Meclis'te sinirler gerildi!

TBMM Genel Kurulu´nda AKP ile CHP milletvekilleri arasında kavga çıktı.

Meclis'te sinirler gerildi!

TBMM Genel Kurulu´nda dershanelerin kapatılmasına yönelik kanun tasarısı görüşmeleri sırasında AKP ile CHP milletvekilleri arasında kavga çıktı. (AA)

1/ 21
Meclis'te sinirler gerildi!

Dershanelerle ilgili yasa tasarısının görüşmelerinde, AK Parti ile CHP milletvekilleri arasında kavga çıktı. AK Parti'li Külünk ile CHP'li Aksünger yumruklaştı, kavgada bir milletvekili yere düştü.

2/ 21
Meclis'te sinirler gerildi!

CHP İstanbul Milletvekili Melda Onur, 11 yılda eğitim sisteminin defalarca değiştirildiğini belirterek, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'ya 'Sayın Bakan son kararınız mı? Havuz sorunu gibi Sümeyye kızımız bile içinden çıkamaz. Sınav hatalarıyla insanlar mağdur edildi, 300-350 bin civarındaki atanamayan öğretmenlerden 35'i intihar etti. İmam hatiplerinden terörist yetişiyor diyen bir başbakanımız var. İmam hatiplerden yargıtay imamı çıktı. Keşke casus deseydiniz. Adamı fişlediniz, imamları da böldünüz; AKP imamı, cemaat imamı diye..Bu düzenlemeler Başbakan'ın hayalindeki ülke için çıkarılıyor' dedi.

3/ 21
Meclis'te sinirler gerildi!

AK Parti'li milletvekilleri kendisine tepki gösterirken Onur, yanında getirdiği aynayı Bakan Avcı ve milletvekillerine tutarak, 'Burada paralel değil yansıma görüyoruz. Paralel yapıyı görüyor musunuz? Hepiniz oradaydınız beyefendiler, hanımefendiler' diye konuştu.

4/ 21