Mehmetçik düşmana korku salıyor

Isparta Eğirdir Dağ Komando Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı'nda eğitim alan askerlerin tatbikatları gerçeği aratmadı.

Mehmetçik düşmana korku salıyor

Zorluk derecesi ile dünyanın sayılı, Türkiye'de ise komandoların merkezi olarak bilinen Isparta Eğirdir Dağ Komando Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığında eğitim alan subay, astsubay, yedek subay ve uzman erbaşların sahadaki tatbikatları gerçeği aratmadı.

1/ 34
Mehmetçik düşmana korku salıyor

Komandoların bir üs bölgesini düşman işgalinden dakikalar içinde temizlemesi büyük takdir topladı. Isparta'nın Eğirdir ilçesine kurulu Eğirdir Dağ Komando Okulu ve Eğitim Merkez Komutanlığı aynı zamanda subay, astsubay,yedek subay, uzman erbaşların komando kurslarına da ev sahipliği yapıyor.

2/ 34
Mehmetçik düşmana korku salıyor

Komando brövesi almak isteyenlerin eğitim alabileceği tek yer olan komutanlık, Türk Silahlı Kuvvetlerinin ihtiyacına göre çeşitli kurslar düzenleniyor. Kurslarda komando eğitiminin yanında kayak, su üstü, hava indirme, meskun mahallerde muharebe eğitimini de veriliyor.

3/ 34
Mehmetçik düşmana korku salıyor

Her türlü hava koşullarında, zaman aralığı olmadan görev yapabilme kabiliyetini kazanan komandolar, öğrendiklerini gerçekleştirdikleri tatbikatla uygulama fırsatı buluyor.

4/ 34