Meteoroloji uyarmıştı; Çok sayıda ev ve araç sulara gömüldü
Meteoroloji ve AFAD'ın kuvvetli sağanak yağış uyarısında bulunduğu Bartın'da dereler taştı, çok sayıda ev ile tarım arazisini su bastı, araçlar sulara gömüldü.
![Meteoroloji uyarmıştı; Çok sayıda ev ve araç sulara gömüldü - Resim: 1](https://img.haber3.com/rcman/Cw850h638q95gc/storage/files/images/2022/06/26/bartinda-dereler-tasti-6-ev-icin-ta-0ZA5.jpg)
Kent merkezi ile ilçelerde sabah saatlerinde sağanak etkili oldu. Sağanak nedeniyle Potbaşı ve Muratbey köylerindeki dereler taştı.
![Meteoroloji uyarmıştı; Çok sayıda ev ve araç sulara gömüldü - Resim: 2](https://img.haber3.com/rcman/Cw850h638q95gc/storage/files/images/2022/06/26/bartinda-dereler-tasti-6-ev-icin-ta-cBis.jpg)
Derelerin taşması ile Bartın-Karabük yolu su altında kaldı. Kara yolunda trafik kontrollü sağlanırken, köylerdeki bazı evler ile tarım arazilerini su bastı.
![Meteoroloji uyarmıştı; Çok sayıda ev ve araç sulara gömüldü - Resim: 3](https://img.haber3.com/rcman/Cw850h638q95gc/storage/files/images/2022/06/26/bartinda-dereler-tasti-6-ev-icin-ta-YCfW.jpg)
Epçiler köyünde de yoğun yağış nedeniyle dere taştı. Köye İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekipleri gönderildi, inceleme yapıldı. Dere kenarındaki 6 ev için tahliye kararı verildi.
![Meteoroloji uyarmıştı; Çok sayıda ev ve araç sulara gömüldü - Resim: 4](https://img.haber3.com/rcman/Cw850h638q95gc/storage/files/images/2022/06/26/bartinda-dereler-tasti-6-ev-icin-ta-7lue.jpg)
Kumluca ve Hasankadı beldelerinde de sağanak yağış etkili oldu. Derelerdeki su seviyesi yükselerek, risk oluşturmaya başladı. Bartın Valiliği ile ilçe belediyeler sel ve su baskınlarına karşı uyarırken, bölgede yağışın sürdüğü bildirildi.