Milletvekilleri minibüs itti

Minibüs arıza yapınca iş milletvekillerine düştü...

Milletvekilleri minibüs itti

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu üyeleri, Aydın'da Çeştepe Yabancılar Misafirhanesi'ni ziyaret etti. Afganistan, Eritre, Pakistan ve Gürcistan uyruklu kaçaklarla görüşen komisyon üyelerinin daha sonra Kuşadası'na gitmek üzere bindikleri minibüs arıza nedeniyle bir süre çalıştırılamadı. Heyette yer alan bazı milletvekilleri ve polisler minibüsü itmek zorunda kaldı.

1/ 15
Milletvekilleri minibüs itti

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu üyeleri, Aydın'da temaslarına başladı. TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu üyesi ve Göçmenler Alt Komisyonu Başkanı Ahmet Salih Dal ve beraberindekiler, ilk olarak Aydın Valisi Erol Ayyıldız ile makamında bir süre görüştü. Ziyarette konuşan Ayyıldız, Aydın'ın çok bereketli toprakları olduğunu ve ciddi anlamda göç aldığını belirtti.

2/ 15
Milletvekilleri minibüs itti

Son olarak yasa dışı göç olaylarında her türlü önlemleri almalarına rağmen üzücü olaylarla karşılaştıklarını ifade eden Ayyıldız, ülke dışından gelen göçmenlerle ilgili alt yapı çalışmaları yaptıklarını söyledi.

3/ 15
Milletvekilleri minibüs itti

Ayyıldız, "Güvenlik kuvvetlerimiz onların hayatta kalması, insana yakışır bir yapıya kavuşması için valilik çatısı altında her şeyi yapmaya çalışıyor ama bazen yaşamları sona erebiliyor. Buna rağmen üzerimize düşeni yapıyoruz" dedi.

4/ 15