Muğlada grip paniği

Bodrum'a gelen 3 İngiliz turiste yüksek ateş belirlenmesiyle alarma geçildi.

Muğlada grip paniği

Bodrum-Milas Havalimanı'nda, İngiltere'den Türkiye'ye gelen 1'i çocuk 2 İngiliz, havalimanındaki termal kamerayla yüksek ateş belirlenmesi üzerine Milas Devlet Hastanesi'nde muayeneye alındı. Yapılan ilk muayenede domuz gribi virüsüyle ilgili herhangi bir bulguya rastlanmazken, turistler kalacakları otele gönderildi.

1/ 22
Muğlada grip paniği

Meksika'da ortaya çıkan ve domuz gribi olarak da adlandırılan H1N1 virüsü nedeniyle Sağlık Bakanlığınca alınan önlemler çerçevesinde Bodrum-Milas Havalimanı'na yerleştirilen termal kameranın yüksek ateş belirlediği İngiliz N.D. ve 5 yaşındaki çocuğu E.M., ayrıntılı muayeneye amacıyla sağlık ekiplerince Milas Devlet Hastanesi'ne götürüldü.

2/ 22
Muğlada grip paniği

Muğla Valisi Ahmet Altıparmak, yaptığı açıklamada, "Bu şahısların hastalık olan herhangi bir yere seyahatlerinin olmadığı, ayrıca hastalık olan bir bölgeden gelmedikleri tespit edildi" dedi.

3/ 22
Muğlada grip paniği

Milas Kaymakamı Şahin Arslan da "Abartılacak ve çok önemsenecek bir olay değil. Alınması gereken numuneyi aldık. Ateş dışında görülen başka bir belirti yok" diye konuştu.

4/ 22