Muhalefetin 'ÇATI' buluşması!

Muhalefetin 'ÇATI' buluşması!

Muhalefetin 'ÇATI' buluşması!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli cumhurbaşkanı adaylığı ile ilgili görüş alışverişinde bulunmak için görüyor.
(DHA)
 

1/ 9
Muhalefetin 'ÇATI' buluşması!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, cumhurbaşkanı seçimi öncesi ortak çatı aday belirleme temasları çerçevesinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu TBMM'deki makamında ziyaret etti.
 

2/ 9
Muhalefetin 'ÇATI' buluşması!

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, MHP Lideri Bahçeli'yi makamının kapısında karşıladı. Görüşme sonrasında açıklama yapan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Türk siyasi hayatında kökü ve geleneği olan iki siyasi kurum cumhurbaşkanlığı seçimleri nedeniyle bir araya gelmek suretiyle görüş alışverişinde bulundu. Bu görüşme cumhurbaşkanlığı seçiminin sağlıklı bir şekilde sürdürülebilmesi Türkiye'nin cumhurbaşkanlığı meselesinin bir siyasi krize sürüklem3eden halkımızın iradesi ile seçilmesine fırsat verip, değerlendirmelerde bulunarak olumlu ve olgun bir görüşme olduğu kanaatindeyim. Süreç devam etmektedir. Gelişmeler doğrultusunda tekrar görüşmek gerekiyorsa devam edecektir. İnşallah Türkiye'de cumhurbaşkanlığı meselesi bir çözüme kavuşmuş olacak" dedi.
 

3/ 9
Muhalefetin 'ÇATI' buluşması!


"İSİMLERDEN ZİYADE PRENSİPLER ÜZERİNDE DURDUĞUMUZ BİLİNMEKTEDİR" 

"Ortak bir isim ortaya çıktı mı?" sorusuna Bahçeli, "Hiçbir isim telaffuz edilmemiştir. MHP olarak isimlerden ziyade prensipler üzerinde durduğumuz herkes tarafından bilinmektedir" diye yanıt verdi.
 

4/ 9