Muhteşem Yüzyıla yumurtalı protesto!

Saadet Partisi Gençlik Kolları üyeleri, ''Muhteşem Yüzyıl'' dizisini yumurtayla protesto etti!.

Muhteşem Yüzyıla yumurtalı protesto!

Levent Metro durağı önünde toplanan ve üzerinde ''Bizans'ın çocukları, Osmanlının torunlarından rahatsız'', ''Kanunlar Kanuni'yi koruyamadı'', ''Osmanlıya uzanan eller kırılsın'' yazılı dövizler taşıyan protestocular, mehteran takımının marşlarına eşlik ederek sloganlar attılar.

1/ 20
Muhteşem Yüzyıla yumurtalı protesto!

YUMURTA ATTILAR
Grup üyeleri, daha sonra buradan yine mehteran takımıyla ''Muhteşem Yüzyıl'' dizisinin yayımlandığı Show TV binası önüne doğru yürüdü. Yürüyüş güzergahında bulunan ''Muhteşem Yüzyıl'' dizisinin bilboardlardaki afişleri, protestocular tarafından yırtılırken üzerlerine yumurta da atıldı.

2/ 20
Muhteşem Yüzyıla yumurtalı protesto!

Televizyon binasının önünde basın açıklaması yapan Saadet Partisi İstanbul Gençlik Kolları Başkanı İsmail Acar, Osmanlı Devleti'nin en önemli padişahlarından biri olan Kanuni Sultan Süleyman'ı konu alan dizinin, Osmanlı tarihiyle alakasız, baştan sona uydurma olaylarla ve ilmi dayanağı olmayan, hayal mahsulü kurgusal, fantastik öykülerle seyircinin karşısına çıktığını söyledi.

3/ 20
Muhteşem Yüzyıla yumurtalı protesto!

Bu dizideki üzerine giydirilen imajla, cihan padişahı Kanuni Sultan Süleyman ve onun şahsında tüm Osmanlı padişahlarının, devlet adamlarının, toplum nezdinde itibarsızlaştırıldığını, şanlı tarihin aşağılandığını ileri süren Acar, şunları kaydetti:

4/ 20