Nevruz'da olaylar durmuyor

Nevruz'da olaylar durmuyor

Nevruz'da olaylar durmuyor

Şanlıurfa'nın Siverek İlçesi'nde, yasaklanmasına rağmen Nevruz'u kutlamak için slogan atıp yürüyen ve polisin uyarısına rağmen dağılmayan kalabalığa müdahale edildi, 15 kişi gözaltına alındı.

DHA

 

1/ 11
Nevruz'da olaylar durmuyor

Sabah saatlerinde Şirinkuyu Mahallesi'nde nevruz kutlaması yapılması planlanan alana gelen aralarında HDP Milletvekili Osman Baydemir'in de bulunduğu kalabalığa zırhlı araçlarla önlem alan polis tarafından izin verilmedi. Baydemir, Nevruz'un yasaklanmasına anlam veremediklerini söyledi.

2/ 11
Nevruz'da olaylar durmuyor

Baydemir'in konuşması ardından ayrılan yüzlerini poşuyla gizleyen 200 kişilik kalabalık, PKK ve Abdullah Öcalan lehine sloganlar atarak ilçe merkezine doğru yürüyüşe geçti. Polis ekipleri, dağılmaları yönündeki uyarıya rağmen yürümeye sürdüren kalabalığa TOMA'lardan basınçlı su sıkarak müdahale etti. Ara sokaklara kaçan kalabalıkta bulunan 3'ü kadın 15 kişi polis tarafından gözaltına alındı. Gerginliğin ardından polis ekipleri ilçede önlemlerini artırdı.

Adana'da izinsiz Nevruz kutlamasına müdahale

3/ 11
Nevruz'da olaylar durmuyor

Adana'nın Dağlıoğlu Mahallesi'nde izinsiz Nevruz kutlamasına katılmak için toplananlara polis biber gazı ve TOMA ile su sıkarak müdahale ederek dağıtmaya çalıştı, eylemciler polisi taş attı.

 

4/ 11