Nihat Hatipoğlu: ''İnsanı dinden çıkartır''

Nihat Hatipoğlu, izleyicinin ''Kocam kapanmamı istemiyor, ne yapmalıyım'' sorusunu yanıtladı.

Nihat Hatipoğlu: ''İnsanı dinden çıkartır''

ATV ekranlarında izleyiciden gelen soruları yanıtlayan ünlü ilahiyatçı Nihat Hatipoğlu'na ilginç sorular yöneltilmeye devam ediyor. Programa telefonla bağlanan kadın izlecilerinden birinin "Yeni kapandım hocam ben. Eşim de istemiyordu. O istemediği için ben hala diretiyorum. Günaha giriyor muyum hocam ben ?" sorusuna Nihat Hatipoğlu şöyle yanıt verdi:

1/ 27
Nihat Hatipoğlu: ''İnsanı dinden çıkartır''

"Bak şimdi ben eşine birşey söyleyeceğim. Eşin annesini bu kadar çok seviyorsa, senin başını örtmeni annesine olan sevgisinden daha çok sevmeli. Burada bir problem var. Anneyi çok seviyor ama senin dini bir emri uygulamanı sevmiyor. Burada bir sıkıntı var. Yani malesef o konuda kendisini düzeltmesi lazım. Başını bir kadın örtmeyebilir. O ayrı mesela. O emri yerine getiremiyordur, ileride getirebilir. O ayrı mesele. Fakat...

2/ 27
Nihat Hatipoğlu: ''İnsanı dinden çıkartır''

... örtmeye karşı olması tehlikeli. Niye tehlikeli. Problem şu. Bakın örtmeyen dinden çıkar, şudur budur demiyorum. Cümleleri çok seçerek ve bilerek kullanıyorum. Örtmeyen günahkardır. Hepimiz de günahkarız. Allah hepimizi affetsin. Onu da affetsin ileride örter inşallah. Bunu buraya koyduk burada problem yok. Ama  örtüye düşmanlık etmesi adamı dinden çıkartır. O farklı. Çok iki farklı şeyden bahsediyoruz. Eşiniz de olsa bu değişmez. Eşiniz "ben senin başörtünü kabul etmiyorum" dediği anda sırat köprüsü üzerinde Müslümanlarla birlikte yapacağı yürüyüşü zayıflatacak bir hamle yapmış olur ve mahşerdeki en kötü hasıllık Allah ile olan hasıllıktır. Onun için eşin sana karışmasın. Boşver sen de kendi bildiğini yap. Sen de eşinin annesini sevmesine karışma"

3/ 27
Nihat Hatipoğlu: ''İnsanı dinden çıkartır''

Nihat Hatipoğlu'na bugüne kadar ekranlarda da birbirinden ilginç sorular yöneltilmişti. İşte onlardan bazıları...

4/ 27