Nusaybin'de teröristlerin ilaç deposu bulundu

Nusaybin'de teröristlerin ilaç deposu bulundu

Terör örgütü  PKK'ya yönelik operasyonların sürdüğü Mardin'in Nusaybin ilçesinde teröristlere  ait ilaç deposu tespit edildi. Depoda, ateşli silah yaralanmalarında kanamayı  durdurmak için kullanılan ilaçlar, yara turnikeleri, çok sayıda serum, yara ve  yanık kremleri, antibiyotikler ile sargı bezi ve çeşitli tıbbi malzemeler ele  geçirildi. Malzemeler arasında bilinci kapalı kişilerin solunum yoluna takılan ve kullanımı üst düzey tıbbi bilgi gerektiren entübasyon aleti dikkati çekti.

1/ 8
Nusaybin'de teröristlerin ilaç deposu bulundu

Bölücü terör örgütüne yönelik operasyonların sürdüğü  Mardin'in Nusaybin ilçesinde teröristlere ait ilaç deposu bulundu.

Nusaybin'de bölücü terör örgütü üyelerince açılan çukurların  kapatılması, oluşturulan barikatların kaldırılması, tuzaklanan patlayıcıların  etkisiz hale getirilmesi için 14 Mart'ta başlatılan veTürk Silahlı Kuvvetleri  ile emniyet unsurlarınca yürütülen "Atmaca-7" operasyonunda sona gelindi.

2/ 8
Nusaybin'de teröristlerin ilaç deposu bulundu

Güvenlik güçleri, teröristlerden temizlediği Kışla, Zeynelabidin,  Yenişehir ve Dicle mahalleleri ile Fırat ve Abdülkadir Paşa mahallelerinin bir  bölümünde teröristlerce tuzaklanan el yapımı patlayıcılara karşı arama tarama  faaliyetlerini sürdürüyor.

Fırat Mahallesi'nde teröristlerce kullanılan bir eve giren güvenlik  güçleri, örgüte ait ilaç deposunu ortaya çıkardı.

3/ 8
Nusaybin'de teröristlerin ilaç deposu bulundu

Depoda, ateşli silah yaralanmalarında kanamayı durdurmak için  kullanılan ilaçlar, yara turnikeleri, çok sayıda serum, yara ve yanık kremleri,  antibiyotikler ile sargı bezi ve çeşitli tıbbi malzemeler ele geçirildi.

Burada bulunan malzemeler arasında bilinci kapalı kişilerin solunum  yoluna takılan ve kullanımı üst düzey tıbbi bilgi gerektiren entübasyon aleti  dikkati çekti. Terör örgütü mensuplarının, ilaçlarını bu evde depoladıkları,  revir olarak kullandıkları diğer evlere buradan ilaç sevk ettikleri belirlendi.

4/ 8