O mahalleye 3 büyük operasyon!

Sokakta uyuşturucu satışı ile gündeme gelen Meydancık ve Kamberler Mahallelerine 3 büyük operasyon gerçekleştirildi

O mahalleye 3 büyük operasyon!

Bu operasyonlarda 100’ün üzerinde kişi gözaltına alınırken, çeşitli uyuşturucu maddeler ele geçirildi. Mahalle sakinleri ise uyuşturucu satıcıları tarafından tehdit edildiklerini belirtti.

1/ 12
O mahalleye 3 büyük operasyon!

Bursa’da, 2 yıldan beri uyuşturucu madde satışı ile ilgili sıkıntılar yaşanan mahallere 9 Ekim 2013 tarihinde ilk büyük operasyon düzenlendi. Meydancık Mahallesi’ne gece yarısı düzenlenen operasyonda 17 odadan oluşan bina didik didik arandı. Uyuşturucu satıcısı bir kişi baskın sırasında bir torbaya koyduğu uyuşturucuları tuvalet deliğine atarak kendisini bir odaya kilitledi. Polisler uyuşturucuları tuvalet deliğinden çıkardı. Bina içinde bulunan ve çatılardan atlayarak kaçmak isteyen 4 kişi ise kovalamacanın ardından yakalandı.

2/ 12
O mahalleye 3 büyük operasyon!

ÇEYİZ SANDIĞINDA UYUŞTURUCU

Polis ekipleri baskın sırasında evde bulunan çeyiz sandığını boşaltarak arama yaptı. Dantel ve yastık kılıfları arasına gizlenmiş halde çok sayıda uyuşturucu hapa ise el konuldu. Yapılan operasyonda toplam 3 kilo 800 gram esrar, 790 gram bonzai, 127 uyuşturucu hap ele geçirildi. Çeyiz sandığında ayrıca uyuşturucuların kimler tarafından ne kadar ve kimlere satıldığına dair tutulan not defterine ise polis tarafından el konuldu.

3/ 12
O mahalleye 3 büyük operasyon!

527 KİŞİ SORGULANDI

Yıldırım İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından, uyuşturucu satıldığı belirlenen Meydancık, Hacivat, Beyazıt, Şirinevler, Hacıseyfettin ve Selimzade Mahalleleri’nde 2013’ün ekim ayı boyunca yapılan operasyonda, bu evin yanı sıra mahkeme kararıyla 15 ayrı eve baskın düzenledi. Operasyonlarda 17 kilo esrar, 1 kilo 250 gram bonzai, 238 ekstasy hap, 567 uyuşturucu hap, 30 ruhsatsız silah, 3 ruhsatsız av tüfeği ele geçirdi. 527 kişinin sorgulandığı baskınlar esnasında çeşitli suçlardan sabıkası bulunan 53 kişi gözaltına alındı tutuklanma kararı bulunan 19 kişi cezaevine teslim edildi.

4/ 12