O yol 1 Temmuz'da trafiğe açılıyor

O yol 1 Temmuz'da trafiğe açılıyor

Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu'nun yapımı tamamlanan Gebze-Orhangazi kesimi, 1 Temmuz'da trafiğe açılacak

1/ 11
O yol 1 Temmuz'da trafiğe açılıyor

Karayolları Genel Müdürlüğünün konuya ilişkin ilanı, Resmi gazete'de  yayımlandı. Buna göre, Yap-İşlet-Devret (YİD) modeli ile ihale edilen Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu (İzmit Körfez Geçişi Köprüsü/Osmangazi Köprüsü ve  bağlantı yolları dahil) kapsamında yapımı tamamlanan Gebze-Orhangazi kesimi,  Gebze Kavşağı ve Altınova Kavşağı, 1 Temmuz gece yarısı trafiğe açılacak.

2/ 11
O yol 1 Temmuz'da trafiğe açılıyor

Köprülü kavşaklar, ücret toplama istasyonları gibi belirli yerler ve  şartlar dışında otoyola giriş ve çıkış yasak olacak.

Erişme kontrollü karayolu olarak trafiğe açılan bu kesime, yayaların,  hayvanların, motorsuz araçların, lastik tekerlekli traktörlerin, iş makinelerinin  ve bisikletlilerin girişine izin verilmeyecek. Bu kesimde mecburi asgari hız  saatte 40, azami hız ise saatte 120 kilometre olacak.

3/ 11
O yol 1 Temmuz'da trafiğe açılıyor

Osmangazi Köprüsü üzerinde ve kavşaklarda duraklamak, park etmek, geri  dönüş yapmak ve geri gitmek yasak olacak.  Zorunlu hallerde en sağdaki emniyet  şeridinde (bankette) durulabilecek.

Tehlikeli ve kimyasal madde taşıyan araçların geçişine izin  verilmeyecek. Otoyola cephesi bulunan müesseselerin kendi faaliyetlerini  sürdürdükleri binalarına tanıtma levhaları koymak istemeleri halinde Karayolları  Genel Müdürlüğünden izin almaları gerekecek.

4/ 11