ODTÜ’lüler Devrim Stadı’nda

ODTÜ’lüler Devrim Stadı’nda

Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde Erdoğan’ın protesto edilmesi ve Başbakan’ın sert sözleriyle başlayan “ODTÜ ayakta, AKP’ye karşı direniyor” kampanyası bugünkü büyük şenlikle sürüyor.
İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Eyüp Özveren öğrencilerden “Demokratik haklarınıza saygılıyız ama ODTÜ önemli bir dönemeçte, siz de bu özveriyi gösterin ve lütfen içeri girmeyin” dedi.
Öğrenciler bunun bütün üniversitelere saldırı olduğunu söyleyerek, “Üniversitelerin piyasalaştırılması sürecinden geçiyoruz meşalenin yakıldığı yer ODTÜ olabilir ama bu bütün üniversitelerin sorunudur” diyerek ODTÜ’ye girdiler. Dekan Özveren içeriye başka üniversitelerden öğrenci almamanın yönetimin bir kararı olmadığını kendilerinden sadece rica ettiklerini söyledi.

1/ 19
ODTÜ’lüler Devrim Stadı’nda

ENGELLEMEYE ÇALIŞTILAR
Hacettepe ve başka üniversitelerden gelen öğrencileri ODTÜ güvenlik görevlileri engellemeye çalıştı. ODTÜ’deki polis müdahalesine protesto amacıyla ODTÜ Devrim Stadyumu’nda gerçekleşecek mitinge katılmak üzere başka üniversitelerden öğrenciler ODTÜ kampüsüne geldi. ODTÜ’nün özel güvenlik görevlileri, dışarıdan katılan eylemcilerin girişini engellemek için okul girişinde barikat oluşturdu. Öğrenciler barikatı aşmak isteyince eylemcilerle güvenlik görevlileri arasında arbede yaşandı. Yaşanan gerilimin ardından Hacettepeliler kapıyı açtırarak, içeri girdi. Öğrenci ve akademisyenler, “ODTÜ ayakta, AKP’ye direniyor” pankartı arkasında yürüyüş yapıyor. “Tayyip elini ODTÜ’den çek”, “Gelenek sürüyor, ODTÜ yürüyor”, “Kurtuluş yok tek başına… Ya hep beraber, ya hiç birimiz” sloganları atılıyor.

2/ 19
ODTÜ’lüler Devrim Stadı’nda

ÖĞRENCİLER ODTÜ AYAKTA YAZIYOR
Binlerce öğrenci sahaya ODTÜ AYAKTA yazdı.

ODTÜ öğrencileri, üniversitedeki işgallerinin 3. gününde hazırlık binasından Devrim Stadyumu’na ulaştı.

3/ 19
ODTÜ’lüler Devrim Stadı’nda

“Gelenek sürüyor”, “ODTÜ yürüyor, Tayyip ODTÜ’den elini çek” sloganlarla süren yürüyüşe, sanatçılar da destek veriyor. Devrim Stadyumu’nda Sevinç Eratalay, Pınar Aydınlar, Nejat Yavaşoğulları, Redd üyesi Güneş Duru, Marsis, Grup Gündoğarken, Gülsen Tuncer ve Beyoğlu Kumpanya’nın katılımıyla bir konser gerçekleştirecek.

4/ 19