On binler Kıvırcık Aliyi uğurladı

On binler Kıvırcık Aliyi uğurladı

Kıvırcık Ali olarak bilinen Türk halk Müziği sanatçısı Ali Özütemiz, dün 05.00 sularında Çatalca’da geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybetti.

1/ 16
On binler Kıvırcık Aliyi uğurladı

ALİ Özütemiz, dün Çatalca Tepekent’teki evinden çıktıktan kısa süre sonra kaza geçirdi. Kendisinin kullandığı ciple takla atan Özütemiz, olay yerinde yaşamını yitirdi. Sağ tarafı ve tavanı tamamen çöken ve kullanılmaz hale gelen cipten çevreye türkü CD’leri fırladı.

2/ 16
On binler Kıvırcık Aliyi uğurladı

İtfaiye ekiplerinin sıkıştığı cipten çıkardığı sanatçının cenazesi Büyükçekmece Devlet Hastanesi morguna getirilirken, haberi alan yakınları ve sevenleri hastaneye akın etti. Ceylan, Ferhat Tunç, Tolga Sağ ve eşi Pınar Sağ da hastaneye gelenler arasındaydı. Ferhat Tunç, “Soyadı gibi çok temiz bir insandı. Geriye birçok eser bıraktı. Allah rahmet eylesin” derken, Ceylan “Çok iyi bir dostumu kaybettim” diye konuştu.

3/ 16
On binler Kıvırcık Aliyi uğurladı

Bu arada kaza yerinin yakınındaki otoparkın sahibi Cafer Gaffaroğlu ise olay anıyla ilgili şunları anlattı: “Bir patlama sesi duyunca, sesin olduğu yere koştum. Takla atan araçtaki kişi kendinde değildi. Sağlık ve itfaiye ekiplerine hemen haber verdim. Ekipler kalp masajı yaptı ancak kendisini kurtaramadı.” Ali Özütemiz’in çamur nedeniyle kayganlaşan yolda cipinin kontrolünü kaybettiği sanılıyor.

4/ 16