Orduya 428 yeni Özel Harekâtçı takviyesi

Orduya 428 yeni Özel Harekâtçı takviyesi

5 ay Özel Harekât temel eğitimi alan, 5'i kadın 428 personel, törenle sertifika aldı. Polislerin çoğu terörle mücadele kapsamında Hakkâri, Şırnak, Tunceli, Van ve Diyarbakır gibi şehirlere tayin edilecek.

1/ 31
Orduya 428 yeni Özel Harekâtçı takviyesi

Terörle mücadelede Güneydo-ğu'da başarılı operasyonlara imza atan Polis Özel Harekât (PÖH) birliklerine yeni takviyeler geldi. Yaklaşık 5 ay, Özel Harekât temel eğitimi alan, 5'i kadın toplam 428 personele, düzenlenen törende sertifikaları verildi. Edinilen bilgilere göre, polislerin büyük bölümünün terörle mücadele kapsamında Hakkâri, Şırnak, Tunceli, Van ve Diyarbakır gibi şehirlere tayin edileceği öğrenildi.

2/ 31
Orduya 428 yeni Özel Harekâtçı takviyesi

Gölbaşı'ndaki Polis Akademisi'nde düzenlenen mezuniyet törenine İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Bekir Kalyoncu, Emniyet Genel Müdürü (EGM) Mehmet Kılıçlar ve daire başkanları katıldı. Programın açılışında konuşan İçişleri Bakanı Şahin, hükümetin terörle mücadele kapsamında bütün imkânlarını seferber ettiğini dile getirdi.

3/ 31
Orduya 428 yeni Özel Harekâtçı takviyesi

Terör örgütü PKK ile mücadelenin sonuna kadar süreceği mesajı veren Şahin, "Son yıllarda gerek terör örgütleri gerekse organize suç örgütleri eylemlerinde teknolojik araçları kullanmaktadır. Bizler de bütün birimlerimizde teknolojik imkânları kullanmaya özen gösteriyoruz." dedi. Kursunu tamamlayan 428 polisin katılımıyla terörle mücadelenin daha profesyonelce yürütüleceğini aktaran Şahin, özellikle Jandarma ve polisin son dönemde işbirliği ve koordinasyon içinde birlikte hareket etmesinin terörle mücadelede daha etkili ve başarılı sonuçlar alınmasını sağladığının altını çizdi.

4/ 31