Otomobilden çıkana bakın!

Otomobilden çıkana bakın!

Ümraniye'de, park halindeki otomobile giren yaklaşık 1,5 metre uzunluğundaki yılan, korku ve paniğe neden oldu. Zehirli olduğu tahmin edilen yılan, itfaiye ekiplerinin çalışmalarıyla yakalandı.

1/ 5
Otomobilden çıkana bakın!

Ezgi Ongun (25), Mehmet Akif Mahallesi Çetin Caddesi Reyhan Sokak'ta bulunan evinin önüne park ettiği otomobile binmek üzereyken, otomobilde yılan olduğunu fark etti. Ongun, çığlık atarak çevredekilerden yardım istedi.

2/ 5
Otomobilden çıkana bakın!

Mahalle sakinleri yılanı yakalamak için seferber oldu ancak vatandaşların çabası yetersiz kaldı. Bunun üzerine söz konusu adrese itfaiye ekipleri çağırıldı.

3/ 5
Otomobilden çıkana bakın!

Olay yerine gelen itfaiye ekipleri, otomobilin motor kısmına saklanan yılanı yakalamak için harekete geçti. 3 itfaiye görevlisi ellerindeki özel aletlerle önce yılanın saklandığı bölümü tespit etti. Bu sırada bir görevli, yumak haline dönen yılanı kuyruğundan yakaladı.

İtfaiye görevlisi elindeki aletle dışarı çıkarmaya çalıştığı yılanın kuyruğunu kopardı. Yola düşen ‘kuyruk’ çevreye toplanan çocuklara da eğlence aracı oldu. Yılanın kuyruğunu görmek isteyen küçük çocuklar adeta bir birleriyle yarıştı. Bir süre sonra kafasından da yakalanan yılan, bulunduğu yerden güçlükle çıkartıldı. Büyük bir özenle çuvala konulan yılan, ormana bırakılmak için götürüldü.

4/ 5