Özel Harekat timinin amiri o anları anlattı

Özel Harekat timinin amiri o anları anlattı

ÖZEL HAREKAT TİMİ KÖPRÜYÜ NASIL ALDI?
Darbe girişimine karşı polisin ve vatandaşların gösterdiği direnişin başarılı olmasının ardından hemen her gün yeni bir kahramanlık öyküsü ortaya çıkıyor. Darbe girişiminde 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nü (Boğaziçi Köprüsü) kapatan askerlere karşı ekibiyle kahramanca savaşan özel harekat timinin amiri ilk kez konuştu ve o gecenin bilinmeyenlerini anlattı.

1/ 12
Özel Harekat timinin amiri o anları anlattı

ADIMI GİZLİ TUTUN DEYİP ANLATTI
İsmini gizli tutan özel harekat timinin amiri, İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan'la 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde darbecilere operasyon düzenlediklerini söyledi. O gün 22.30 sıralarında "bir grup askerin, zırhlı araçlarla Boğaziçi Köprüsü'nü kestiği ve darbe teşebbüsünde bulunduğu" bilgisinin verildiğini, Atatürk Havalimanı'ndaki Özel Harekat Şube Müdürlüğü'nden acil şekilde çıkış yaptıklarını aktaran tim amiri, kısa sürede köprüye vardıklarında bir grup askerin tank ve zırhlı araçlarla yolu kapatmış olduğunu, çevrede tertibat aldıklarını gördüklerini belirtti.

2/ 12
Özel Harekat timinin amiri o anları anlattı

MUSTAFA ÇALIŞKAN DEMİŞ Kİ...
Özel harekat amiri, köprüye gelen ve kendileriyle kısa bir toplantı yapan İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan'ın "TSK içinde küçük bir grup darbe teşebbüsünde bulunuyor. Bu askerlerin, Doğu ve Güneydoğu'da birlikte görev yaptığımız askerlerle alakaları yok. Devlet büyüklerimiz ve Türk milleti yanımızda. Hiçbir şekilde geri adım atmayıp kanımızın son damlasına kadar mücadele edeceğiz. Gerekirse hep birlikte şereflice şehit oluruz. Canından şüphe eden, korkan veya operasyona girmek istemeyen varsa burayı terk edebilir" dediğini anlattı.

3/ 12
Özel Harekat timinin amiri o anları anlattı

ÖZEL HAREKATIN VERDİĞİ YANIT
Amir, Emniyet Müdürü Çalışkan'a "Sonuna kadar yanınızdayız, kanımızın son damlasına kadar savaşacağız, seve seve şehit olmaktan kaçınmayacağız." cevabını verdiklerini ifade etti.

4/ 12