Pandemi hastanesi böyle görüntülendi

Antalya'da pandemi hastanelerinden biri olan Kepez Devlet Hastanesi'ne gelen Covid-19 şüphelisinin geçtiği tüm aşamalar, Demirören Haber Ajansı (DHA) ekibi tarafından görüntülendi.

Pandemi hastanesi böyle görüntülendi

Covid-19 triyaj girişi olarak hazırlanan ayrı bölümden alınan koronavirüslü hastalara müdahaleler, tetkiklerine varıncaya kadar ayrı ve izole olarak yapılıyor. Acil girişindeki termal kameralar sayesinde de buradan giriş yapmak isteyen koronavirüs vakaları, anında tespit ediliyor.

1/ 10
Pandemi hastanesi böyle görüntülendi

Koronavirüs ile mücadelede Antalya'da İl Sağlık Müdürlüğü koordinesinde 17'si kamu, 28'i özel, toplam 45 hastaneden 25'i pandemi hastanesi olarak ilan edildi. Bu hastanelerde 860'ı erişkin, toplam 1200'ü yoğun bakım olmak üzere 7 bin 500 yatak bulunuyor. Bu süreçte 11 bin 228 sağlık personelinin tamamı da görevlerinin başında.

2/ 10
Pandemi hastanesi böyle görüntülendi

Pandemi hastanelerinden biri olan kamuya ait Kepez Devlet Hastanesi’nde, koronavirüs şüphelisi hastalara hizmet verilmesi amacıyla bir dizi teknik ve fiziki koşullarda değişikliğe gidildi. Hastaneye gelen koronavirüs şüphelisinin diğer hastalarla aynı kapıdan girişini önlemek amacıyla acil kapısı girişine 'Covid-19 triyaj girişi' açıldı.

3/ 10
Pandemi hastanesi böyle görüntülendi

ŞÜPHELİLER İÇİN ÖZEL EKİP
Demirören Haber Ajansı (DHA) ekibi, hastaneye gelecek bir koronavirüs şüphelisinin izlemesi gereken yolu ve tüm aşamaları yerinde görüntüledi.

4/ 10