Parayı bölüşemeden yakalandılar

Erzurum'da hastanede yankesicilik yapan 3 kişi, saniye saniye görüntülendi.

Parayı bölüşemeden yakalandılar

Kalabalık olan polikiliniklerin salonunda sıra bekleyen vatandaşları üçlü kışkaca alarak sıkıştıran ve bu sırada bir vatandaşın ceketinin iç cebinteki 2 bin lirayı çarpan 3 kişi, parayı bölüşmeye fırsat bulamadan polis tarafından yakalandı.

1/ 6
Parayı bölüşemeden yakalandılar

Yankesicilik olayı, dün Palandöken Devlet Hastanesi diş polikliniği önünde meydana geldi. Ağrı nüfusuna kayıtlı ve hırsızlıktan 14 sabıkası bulunan Meriç Ceyhan (26) ile yine hırsızlıktan 19 suç dosyası bulunan Mehmet Torun (28) ve kimliği henüz belirlenemeyen bir arkadaşları, hastaların yoğun olduğu koridorda beklemeye başladı.

2/ 6
Parayı bölüşemeden yakalandılar

Çevreyi dikkatlice inceleyen 3 yankesici, bu sırada yanlarından geçen 58 yaşındaki M.E.’yi üçlü kıskaca aldı ve baskı uyguladı. Sıkıştırdıkları M.E.’nin ceketinin iç cebinden gazete kağıdına sarılı 2 bin TL’yi alan Mehmet Torun, daha sonra kenara çekildi.

3/ 6
Parayı bölüşemeden yakalandılar

Bir süreden beri yakın takibe aldıkları üç yankesicinin para çarptığını hastanenin görüntü merkezinden canlı olarak izleyen Hırsızlık Masası ekibi de birkaç saniye yankesicilerden ikisini çarptıkları parayla birlikte yakaladı. Meriç Ceyhan ile Mehmet Torun ilk sorgunun ardından çıkarıldığı Adliyede tutuklanarak Erzurum H Tipi Cezaevine gönderildi. Kimliği saklı tutulan ve polisin elinde görüntüleri bulunan üçüncü kişinin aranması ise sürdürülüyor.

4/ 6