Pensilvanya'da FETÖ mezarlığı

Pensilvanya'da FETÖ mezarlığı

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) üyelerinin ABD'nin Pensilvanya eyaletinde 2 bin kişilik mezarlık oluşturdukları belirlendi. FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in yaşadığı Pensilvanya eyaletinin Saylorsburg kasabasındaki çiftliğe yaklaşık 5 kilometre uzaklıktaki mezarlıkta henüz hiç mezar bulunmuyor.Wind GAP'te doğup büyüdüğünü belirten John Favere isimli kasaba sakini, AA'ya yaptığı açıklamada, Gülen'in ölümü halinde bu mezarlığa gömüleceğine inandığını belirtti.

1/ 7
Pensilvanya'da FETÖ mezarlığı

FETÖ terör örgütünün elebaşı Gülen ile FETÖ üyelerinin Türkiye'ye iade edilip  edilmeyeceği ya da ABD'den başka bir ülkeye sığınabileceği tartışmaları sürerken  Pensilvanya'da mezarlık hazırlanması dikkati çekti.  Gülen'in yaşadığı yere yakın mesafede bulunan mezarlığın girişinde  "Gurbet Cemetery" (Gurbet Mezarlığı) tabelası bulunuyor. Mezarlık için çeşitli  bilgilerin yer aldığı bir internet sitesi de hazırlandı.  Sitede yayınlanan krokiye göre yaklaşık 2 bin kişi kapasiteli olduğu  görülen alan üzerindeki mezar yerleri, bin dolardan başlayıp kişi sayısına göre  10 bin dolara kadar fiyatlarla satışa sunuluyor.  27 Mayıs 2015'ten itibaren geçerli olduğu duyurulan fiyat listesinde  aile için fazla sayıda mezar yerinin alınması durumunda indirim ve taksit  imkanları da sunuluyor.   Mezarlık şirketi, mezar yerinin dışında cenaze hizmetleri de sağlıyor.  Mezar taşı dahil tüm cenaze ve defin hizmetleri için Pensilvanya eyaletinde  bulunanlara 4 bin 250 dolar ücret belirlendi. Diğer eyaletlerden cenazelere ise  yol masrafı ekleniyor. İnternet sitesinde mezarlığa bağış yapmak isteyenler için  de ayrı bir link oluşturuldu.

2/ 7
Pensilvanya'da FETÖ mezarlığı

ARAZİNİN ORTASINDA İKİ SELVİ AĞACI 

 Mezarlık için hazırlanan arazinin etrafında seyrek de olsa servi  ağaçları bulunuyor. Tamamı boş olan arazinin ortasında ise bir mezar sığacak  alanda karşılıklı iki servi ağacının dikilmiş olması dikkat çekiyor.Mezarlık için oluşturulan internet sayfasında şirketin Lehigh Diyalog  Merkezinin alt kuruluşu olduğu belirtiliyor. Diyalog Merkezinin web sayfasında da  dinler ve kültürler arası diyalog adı altındaki faaliyetlere ilişkin fotoğraflar  bulunuyor. Sayfanın bir bölümünde de "Gülen grubu" hakkında bilgi veriliyor.Mezarlık şirketinin yönetim kurulu başkanı olarak Murat Al gözüküyor.  Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ramazan Tufan, Cenaze Hizmetleri Direktörü Orhan  Güven ve şirketin sekreteri olarak ise Muhlis Eren'in isimleri yer alıyor.  Resmi kayıtlara göre, hem Murat Al hem de Orhan Güven'in Cumhuriyetçi  Parti'den kongre üyesi olan Charlie Dent'in seçim kampanyasına 1 Ocak 2015  tarihinde 500'er dolar bağış yaptığı görülüyor. İki kişinin de Pennsylvania'daki FETÖ organizasyonlarında aktif görev  aldıkları anlaşılıyor.

3/ 7
Pensilvanya'da FETÖ mezarlığı

GÜLEN BURAYA MI GÖMÜLECEK?

AA muhabirinin ulaştığı Orhan Güven, "FETÖ elebaşı Gülen'in ölümü  halinde bu mezarlığa mı gömüleceği"ne ilişkin soru üzerine, konuyla ilgili  açıklama yapmak istemediğini söyledi.15 Temmuz'daki darbe girişiminin ardından kaldığı çiftlikte ABD  basınına verdiği röportaj öncesi tansiyonunu ölçtüren FETÖ elebaşı Gülen'in  çöküntü ve moral bozukluğu içinde olduğu kameralara yansımıştı. FETÖ elebaşının  daha önce de şeker ve tansiyon gibi hastalıklarının bulunduğu biliniyor.  Wind GAP'te doğup büyüdüğünü belirten John Favere isimli kasaba  sakini, AA'ya yaptığı açıklamada, Gülen'in ölümü halinde bu mezarlığa  gömüleceğine inandığını belirterek "Bu mezarlık, Gülencilerin uzun süre buradan  gitmeyi düşünmediklerini gösteriyor." ifadelerini kullandı.

4/ 7