PKKlıları satırlarla kovaladılar !

Beyzbol sopalarıyla, satırlarla PKK yandaşilarını kovalayan semt sakinleri konuştu...

PKKlıları satırlarla kovaladılar !

Beyoğlu Dolapdere’de önceki pazar akşamı bölücü örgüt yandaşlarını ellerinde tabanca, sopa ve taşlarla kovalayan semt sakinleri, semtlerinin mimlenmesi kaygısını taşıyor; “Ev ve işyerlerimize saldırılınca karşılık verdik” diyorlar

DTP’nin basın açıklamasının ardından bölücü örgüt yandaşlarının ev, işyeri ve otomobillerine hasar verdiği Beyoğlu Dolapdere’deki vatandaşlar yaşananlara tepkili.

1/ 12
PKKlıları satırlarla kovaladılar !

Milliyet'in haberine göre her şeyin bir anda geliştiğini anlatan semt sakinleri, ev, araba ve işyerlerinin taşlanması üzerine ellerine geçirdikleri taş, sopa ve satırlarla göstericilere karşılık verdiklerini söyledi.

Bölücü örgüt yandaşlarını ellerinde tabanca, satır ve sopalarla kovalayan semt sakinleri, semtlerinin mimlenmesi kaygısını taşıyor. Vatandaşlar, ev ve işyerlerine zarar verildiği için göstericilere saldırdıklarını anlattı.

2/ 12
PKKlıları satırlarla kovaladılar !

Roman vatandaşların yanı sıra Edirneli, Sivaslı ve Mardinlilerin oturduğu mahallenin sakinleri tepkilerinin Kürtlere değil, terör yandaşlarına olduğunu belirtti. Basındaki tabancalı, baltalı, sopalı görüntüleriyle gündeme gelen mahalleliler, hareketlerinin organize değil, anlık gelişen bir tepki olduğunu savundu.

Bayrak astığı için saldırıların hedefi olan çay ocağına, olayların ardından dün dev bir Türk bayrağı asıldı. Duvarlarında Hazreti Ali’nin yanı sıra Atatürk posterleri bulunan çay ocağında çalışan Sami isimli genç, 4 gün önce de camlarının kırıldığını söyledi.

Mahallelerinde çok sayıda Alevinin de yaşadığını dile getiren çaycı genç, Alevi olmamalarına karşın mahalledeki Alevi dostları nedeniyle çay ocağına Hazreti Ali’nin posterini astıklarını söyledi.

3/ 12
PKKlıları satırlarla kovaladılar !

Türk bayrağını görünce...

Soyadını vermek istemeyen Sami isimli genç yaşadıklarını şöyle anlattı:

“Burada müşterilerle beraber 4 kişiydik. Yukarıdan kalabalık bir grup olarak geldiler. Kapıda asılı olan Türk bayrağını görünce camları taşlamaya başladılar. Biz de hemen arka tarafa sığındık. İçerideki dolabın camlarını da kırdıktan sonra yan taraftaki ganyan bayiine saldırdılar. Çoğu 18-20 yaşındaydı. Bu sırada çay ocağının sahibi Selçuk ağabey de göstericileri uzaklaştırmak için havaya birkaç el ateş etti. Bildiğim kadarıyla tabanca kurusıkı. Diğer ateş edenler de mahallenin çocukları.”

4/ 12