"Kahpece arkadan vurdular"

"Kahpece arkadan vurdular"

Diyarbakır'ın Bismil ve Lice ilçelerinde PKK'lı teröristlerin düzenlediği saldırılarda şehit olan Uzman Çavuşlar Erdem Ünal ile Ayhan Kara, Diyarbakır'da düzenlenen törenin ardından toprağa verilmek üzere memleketlerine uğurlandı. Bismil'de iftara giderken evinin önünde PKK'lı teröristlerin silahlı saldırısında şehit olan uzman çavuş Erdem Ünal'ın eşi Derya Ünal, "Nasıl kıydılar kahpece, arkadan nasıl vurdular. Yaktınız beni" diyerek gözyaşı döktü.

1/ 11
"Kahpece arkadan vurdular"

Diyarbakır'ın Bismil İlçesi'nde dün akşam iftar yapmak için sivil kıyafetle evine giderken PKK'lı teröristlerin evinin önünde düzenlediği silahlı saldırıda şehit olan uzman çavuş Erdem Ünal ile Lice İlçesi'nde PKK'lıların roketatarlı saldırısında şehit olan uzman çavuş Ayhan Kara için Diyarbakır Asker Hastanesi'nde uğurlama töreni düzenlendi.

2/ 11
"Kahpece arkadan vurdular"

Törene Vali Hüseyin Aksoy, 2'nci Birleştirilmiş Hava Harekat Merkezi Komutanı Tümgeneral Atilla Darendeli,16'ıncı Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Savaş Beyribey, Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ayşegül Jale Saraç, Vali Yardımcıları, Kaymakamlar, şehitlerin aileleri, askeri ve mülki erkan katıldı.

3/ 11
"Kahpece arkadan vurdular"

Şehit uzman çavuşlar Erdem Ünal ile Ayhan Kaya'nın Türk bayrağına sarılı tabutlarının ambulanstan alınmasından sonra özgeçmişleri okundu. Uzman çavuş Erdem Ünal'ın evli ve 2 çocuk babası olduğu 2014 yılında Diyarbakır'ın Bismil İlçesi'ne tayin edildiği dün akşam evine girdiği sırada arkasından vurularak şehit edildiği belirtildi. Şehit uzman çavuş Ayhan Kaya'nın Lice İlçesi'nde düzenlenen roketli saldırıda başından ağır yaralanarak kaldırıldığı hastanede kurtarılamayarak şehit düştüğü ve 2.5 ay önce evlendiği belirtildi. Özgeçmişinin okunmasının ardından şehitler için dua edildi.

4/ 11