Rektör son yolculuğuna uğurlandı

İntihar eden Erzincan Üniversitesi Rektörü Prof. Büyükkasap son yolculuğuna uğurlandı.

Rektör son yolculuğuna uğurlandı

Erzincan'daki lojmanında intihar eden Erzincan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erdoğan Büyükkasap için cenaze töreni düzenlendi.Törene Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan, sevenleri ve çok sayıda öğrencisi katıldı. Cumhurbaşkanı Gül'ün de çelenk gönderdiği törende gözyaşları sel oldu.

1/ 13
Rektör son yolculuğuna uğurlandı

REKTÖRÜN CENAZESİNDEN KARELER

Rektörlük bahçesindeki törene, Erdoğan Büyükkasap'ın eşi Gülten, kızı Nisa, oğlu Çağrı Büyükkasap ve yakınları ile Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, Vali Abdulkadir Demir, Belediye Başkanı Yüksel Çakır, Garnizon Komutanı Tümgeneral Ergüder Topbaş, Erzincan milletvekilleri Sebahattin Karakelle, Erol Tınastepe, Erzincan Üniversitesi personeli ile çok sayıda öğrenci ve vatandaş katıldı.

2/ 13
Rektör son yolculuğuna uğurlandı

Tören, Rektör Prof. Dr. Büyükkasap'ın cenazesinin bulunduğu ay yıldızlı bayrağa sarılı tabutun, polis memurlarının omuzlarında Rektörlük binasına getirilmesiyle başladı. Cenaze tören alanına getirilirken Büyükkasap'ın kızı ile bazı öğretim üyelerinin ağladığı görüldü.

Daha sonra, kürsüye çıkan Büyükkasap'ın oğlu Çağrı Büyükkasap, kendisinin de babası gibi olmak istediğini söyledi.

3/ 13
Rektör son yolculuğuna uğurlandı

Büyükkasap, “(Babamı kürsüde izlerken “bir gün kürsüye çıkacağım, akıcı konuşacağım ve herkes beni dinleyecek) diyordum. Şu an kürsüdeyim ve herkes beni dinliyor. Gerçekten ilginç. Babam bana nasıl baba ise sizlere de öyle babaydı” diye konuştu.

4/ 13