Rize'de Salarha Tüneli'nde ışık göründü

Rize'de tamamlandığında kentin kuzeyle güneyini en kısa güzergahtan birbirine bağlayarak ulaşımı kolaylaştıracak 2.9 kilometrelik çift tüplü Salarha Tüneli’nde ışık göründü. Tünelle, Rize merkezden Küçükçayır mevkisine giden 12 kilometrelik yol 3 kilometreye düşerken, ulaşım ise 15 dakika kısalacak.

Rize'de Salarha Tüneli'nde ışık göründü

Rize merkezde yapımına 2015'te başlanılan, Salarha Tüneli’ndeki çalışmalarda sona gelindi. Rize il merkezinin kuzeyi ile güneyini birbirine bağlayacak olan tünelde ışık göründü. 2.9 kilometrelik çift tüpten oluşan tünel için 'ışık göründü' adıyla tören düzenlendi. 

1/ 8
Rize'de Salarha Tüneli'nde ışık göründü

Törene, AK Parti Rize Milletvekilleri Hayati Yazıcı, Osman Aşkın Bak, Muhammet Avcı, Ulaştırma ve Altyapı eski Bakanı Mehmet Cahit Turan, Rize Valisi Kemal Çeber, Belediye Başkanı Rahmi Metin ile ilgili kurum amirleri katıldı. Salarha Tüneli'nin içerisine giren protokol, kepçe operatörünün son darbelerine tanık olup, tüneldeki ışığı gördü. Kepçe operatörü son darbeyi vurmadan önce gelenek olduğunu belirterek, protokolden arkadaşları adına bahşiş talep etti. Milletvekili Hayati Yazıcı, bu talebi yerine getirerek operatöre para verdi. 2015 yılında ihalesi yapılarak inşaat çalışmasına başlanılan Salarha Tüneli’nin tamamlanmasıyla, Rize merkezden Küçükçayır mevkisine giden 12 kilometrelik yol 3 kilometreye düşerken, ulaşım ise 15 dakika kısalacak.

2/ 8
Rize'de Salarha Tüneli'nde ışık göründü

TÜNELİ ARAÇLA GEÇTİLER Tüneli birbirine bağlayacak son bağlantının da açılmasının ardından tünelin diğer tarafındaki personelde törene katılarak Türk Bayrağı açtı, anı fotoğrafı çektirdi. Törene katılan protokol üyeleri, bir süre yürüdükleri tüneli araçla da geçti. 

3/ 8
Rize'de Salarha Tüneli'nde ışık göründü

‘RİZE’NİN SOLUK BORUSU’ Rize'de ulaşıma nefes aldıracak Salarha Tüneli ile ilgili bilgi veren Ulaştırma ve Altyapı eski Bakanı Mehmet Cahit Turan, "Salarha Tüneli Rize’mizin geleceği, altyapısı için çok önemli bir proje, önemli bir hizmet. Bugün tünelde ışığı gördük, hizmete açıldığı günüde en kısa sürede görürüz inşallah. O gün Rize için bir dönüm noktası olacak” dedi.

4/ 8