Rizede Bakana tepki

Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu'na Çaykur'a ait çay fabrikasının önünde işçilerden tepki geldi.

Rizede Bakana tepki

Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu'na Çaykur'a ait çay fabrikasının önünde bir işçiden tepki geldi.

1/ 26
Rizede Bakana tepki

RİZE'nin Gündoğdu Beldesi'nde 12 kişinin hayatını kaybettiği sel felaketi sonrasında yaralar sarılmaya çalışılırken, kayıp 2 kişiyi arama çalışmaları da sürüyor. Bu sabah bölgeye gelen Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu da incelemelerde bulundu. Bakan Eroğlu'na Çaykur'a ait çay fabrikasının önünde bir işçiden tepki geldi. İşçi, “Ses etmesek ne gelen var ne giden. Bize bir iş makinesi verin de kısa sürede fabrikayı imalata başlatalım. Fabrika imalata başlamazsa üretici çayını nereye satacak?” dedi. Eroğlu da fabrikaya bir iş makinesi gönderilmesi talimatı verdi.

2/ 26
Rizede Bakana tepki

Bakan Eroğlu, bu sabah selin perişan ettiği Gündoğdu Beldesi'ne geldi. Bakan Eroğlu, selden en büyük hasarı gören Hamidiye Mahallesi'nde gezerek incelemelerde bulundu. Çaykur'a ait Gündoğdu Çay Fabrikası önünden geçen Bakan Eroğlu, bu sırada bir işçinin tepkisiyle karşılaştı.

3/ 26
Rizede Bakana tepki

“Bize de bir bakın. Ses etmesek ne gelen var ne giden. Allah aşkına yeter ya” diye bağırınca, Bakan Eroğlu fabrikaya yöneldi. Bakan'ın yanındaki diğer bazı yetkililer, “Sen ÇAYKUR işçisi değil misin? Bakan sizin için burada, sesini kıs” diye uyarmasına rağmen işçi, “Halk sesini yükseltmese burada hiçbir şey olmaz” diyerek tepkisini sürdürdü. Bakan Eroğlu ise “Çok daha tehlikeli durumda olanlar var. Önceliği onlara verdik” diye konuştu. İşçinin, “Bize bir iş makinesi verin de kısa sürede fabrikayı imalata başlatalım. Fabrika imalata başlamazsa üretici çayını nereye satacak?” deyince, Bakan Eroğlu da fabrikaya bir iş makinesi gönderilmesi için çevresindekilere talimat verdi.

4/ 26