Rizede çamur, evi yuttu

Rize’de sağanak yağış nedeniyle yamaçtaki bir evin 2 katı kayan toprak altında kaldı.

Rizede çamur, evi yuttu

Rize’de akşam saatlerinde etkili olan sağanak yağış nedeniyle yamaçtaki bir evin 2 katı kayan toprak altında kaldı. Yakınlarını kurtarmak için eve gelen Recep Poyraz’ın üzerine taş ve toprak düştü. Evde bulunan dört kişiyi ve ağır yaralanan Recep Poyraz’ı vatandaşlar kurtardı. Yaralı 5 kişi hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.

1/ 13
Rizede çamur, evi yuttu

Sabah saatlerinde gelen fotoğraf ise felaketin boyutunu gözler önüne serdi. Toprak altında kalan evin oturma odası tamamen toprakla dolduğu görüldü.

2/ 13
Rizede çamur, evi yuttu

Kent genelinde saat 19.30 sıralarında başlayan ve giderek şiddetini artıran sağanak yağış, Pehlivantaşı Mahallesi’nde yamaca kurulu olan Muzaffer Poyraz’a ait 3 katlı binanın alttaki iki katının toprak altında kalmasına neden oldu.

Olayın meydana gelmesinin ardından binaya girerek yakınlarını kurtarmak isteyen 50 yaşındaki Recep Poyraz, üzerine taş ve toprak düşmesi sonucu ağır yaralandı.

3/ 13
Rizede çamur, evi yuttu

VATANDAŞLAR KURTARDI

Çevreden yetişenler ve olay yerine gelen polisler, önce Recep Poyraz’ı, ardından da toprak altındaki binada mahsur kalan Fatma Poyraz (28) ile kızları 6 yaşındaki Melisa ve 4 yaşındaki Nisa ile amcasının oğlu Gökhan Poyraz’ı (24) yaralı olarak çıkarttı.

Yaralılar olay yerine gelen ambülanslarla Rize 82'nci Yıl Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Recep Poyraz’ın sağlık durumunun ciddi olduğu öğrenildi.

Bu arada aralıksız yağan yağmur nedeniyle kent merkezinde bazı işyerleri ile evlerin bodrum katları sular altında kaldı. Rize Çayeli yolunda da trafik, su birikintisi nedeniyle tek şeritten kontrollü olarak verildi. Yağış bazı köy yollarının kapanmasına, elektrik ve telefon hatlarında da arızalara neden oldu.

4/ 13