Rusya sorunları arttı

Rusya sorunlar arttı

Rusya sorunları arttı

SINIRDA düşürülen Rus Su-24 savaş uçağının ardından Türk vatandaşlarının Rusya'da yaşadıkları fotoğraf karelerine yansıdı.

TÜRK YOLCULAR MOSKOVA HAVALİMANI'NDA YAŞADIKLARINI BÖYLE GÖRÜNTÜLEDİLER

1/ 19
Rusya sorunları arttı

Sınırda düşürülen Rus Su-24 savaş uçağının ardından Türk vatandaşlarının Rusya'da yaşadıkları fotoğraf karelerine yansıdı. Moskova Sheremetyevo Havalimanı'nda tutuldukları yerleri görüntüleyen Türkler yaşadıkları muameleyi belgelediler. Türk yolcular çektikleri bir videoda da polis eşliğinde teker teker tuvalete götürülmelerini telefonlarına kaydettiler. Havalimanında ki durumu görüntüleyen Cemil Özdemir ve diğer Türk yolcular selfie çekerek poz da verdiler. Bu arada kalp hastası olan Türk yolcu Aydın Tali'ye sağlık ekibinin geç gelmesini de eleştirdiler.

2/ 19
Rusya sorunları arttı

GERİ GÖNDERDİLER

15 kişilik grup bugün saat 08.50’de Moskova’dan Rus Aeroflot Havayollarına ait bir uçakla Türkiye’ye geri gönderildi. Rusya'ya turist olarak giden Ramazan Güdümen valizlerindeki tüm elektronik eşyaların Rus gümrüğünde çalındığını söyledi. Moskova Havalimanı’ndan geri gönderilen Ramazan Güdümen pasaport kontrolünden geçemediğini ancak valizlerinin gümrüklü salonda kaldığını belirterek, “ Valizlerimizi hiç göremedik.

3/ 19
Rusya sorunları arttı

Geri gönderilirken bizlere valizin uçağa yüklendiğini söylediler. İşte görüyorsunuz iki valizim vardı. Ben fotoğraf ve film çekimine meraklısıyım. Valizlerimde bilgisayarım, fotoğraf makinem, objektiflerim ve kameram vardı. Bütün eşyalarımı almışlar. Sadece meyve olan torbama dokunmamışlar" dedi.

SÜREKLİ KÜFÜR EDİYORLARDI

4/ 19