Rusya’da gönülleri fethetti

Rusya’da gönülleri fethetti

2008 yılında bir arabanın altında kalarak yaralanan Rus genci dört yıldır besleyen ve bakımını yapan Gülsüm Kabadayı, dün akşam Rusya’nın en popüler televizyon programlarından olan Pust Govoryat’ta konuk edildi ve Rusya’da günün konusu oldu.

1/ 9
Rusya’da gönülleri fethetti

Antalya’da geçirdiği kaza sonucu, kaldırıldığı Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Hastanesi yoğun bakımındayken hiçbir yakını gelmeyen ve akrabası bulunmayan kimliksiz gence, aynı hastanede yakını bulunan Gülsüm Kabadayı sahip çıkmış, kimliksiz gence hastanede 'Umut' ismi verilirken, dönemin Devlet Bakanı Nimet Çubukçu'nun yardımıyla kimlik çıkartılmış ve 'Mustafa Öz' ismi konulmuştu.

2/ 9
Rusya’da gönülleri fethetti

Umut’un ailesini arama çabalarını yıllarca sürdüren Kabadayı, gencin Rus olduğunu düşünüp, tanıştığı Kristina adındaki bir Rus genç kızdan onunla konuşmasını isteyerek tepkisini ölçmek istemiş. Kendisi ile Rusça konuşulan Umut’un gözlerinden yaş aktığını gören Gülsüm Kabadayı onun Rus olduğundan emin olmuş.

3/ 9
Rusya’da gönülleri fethetti

Rus muhabir Nina Serebrenniko’nun çektiği görüntüler programda, “Umut’a dikkatli bakın: Belki de dört yıldır oğlunuzu, kardeşinizi ve ya sizin için değerli olan birisini arıyorsunuzdur!” şeklinde yayınlanarak, genç adamın akrabalarına ve tanıdıklarına ulaşılmaya çalışıldı.

4/ 9