Sağanak yağışlar sele yol açtı; 2 genç kız sele kapıldı
Aksaray'da 2 genç kız aniden bastıran sağanak nedeniyle oluşan sel sularına kapıldı. Su kanalına doğru sürüklenen kızlar son anda kurtarıldı.
![Sağanak yağışlar sele yol açtı; 2 genç kız sele kapıldı - Resim: 1](https://img.haber3.com/rcman/Cw1h1q95gc/storage/files/images/2024/05/29/1x1-kdtg.png)
![Sağanak yağışlar sele yol açtı; 2 genç kız sele kapıldı - Resim: 2](https://img.haber3.com/rcman/Cw850h471q95gc/storage/files/images/2024/05/29/60301-1-mxwe.jpg)
Olay, saat 15.00 sıralarında Laleli Mahallesi 4590 Sokak'ta meydana geldi. Kuvvetli sağanak, merkeze uzak kırsal Laleli Mahallesinde sele neden oldu. Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 3 sınıf öğrencisi Z.E. (17) kuzeni F.E. (19), okuldan çıkıp evlerine gittiği sırada sele kapıldı. Sürüklenen iki kuzen sel sularıyla birlikte su kanalına düştü.
![Sağanak yağışlar sele yol açtı; 2 genç kız sele kapıldı - Resim: 3](https://img.haber3.com/rcman/Cw627h850q95gc/storage/files/images/2024/05/29/60301-2-vljl.jpg)
Çevredekiler durumu sağlık, AFAD ile itfaiye ekiplerine bildirdi. Torunlarının düştüğünü gören babaanne F.E. de yakınlarına haber verdi. Çocukların kanala sürüklendiğini gören çevredeki vatandaşlar kanala girip 2 kuzeni kurtardı. Özel araçla Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı.
![Sağanak yağışlar sele yol açtı; 2 genç kız sele kapıldı - Resim: 4](https://img.haber3.com/rcman/Cw600h850q95gc/storage/files/images/2024/05/29/60301-3-rzx7.jpg)
Torunları tedavi altına alınan babaanne F.E., “Birden yağmur yağmaya başladı. Yukarıdan sel gelince geçmeyin önüne diye torunlarıma bağırdım. Sele kapılan torunlarım dereye sürüklendi. Çevredekiler hemen kurtarmaya koştular. Çocuklar sel ile beraber dereye indiler. Ben yavrularıma kurban olurum. ” dedi.