Sahte öğretmenler görev yapıyor

Sahte öğretmenler görev yapıyor

Suriye’de para karşılığı hazırladıkları sahte diplomalarla Şanlıurfa’ya gelen şahıslarınöğretmen olarak okullarda görev yaptığını iddia eden bir grup Suriyeli öğretmen, Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğüne giderek protesto gösterisi düzenledi.

1/ 7
Sahte öğretmenler görev yapıyor

Herhangi bir okuldan mezun olmadıkları halde yaklaşık 350 Türk Lirası karşılığında Suriye’den sahte diploma çıkartıp Türkiye’ye gelen bazı kişilerin öğretmen olarak görev yaptığını iddia eden bir grup Suriyeli öğretmen ve öğrencileri, Şanlıurfa İl MilliEğitim Müdürlüğü önünde dövizlerle eylem yaptı. Şanlıurfa genelinde yaklaşık bin 800 Suriyeli öğretmenin görev yaptığını ve bunların yaklaşık yüzde 30’unun sahte diploma kullandığını iddia eden Suriyeli öğretmenler, bu nedenle kendilerinin iş bulamadığını iddia etti.

2/ 7
Sahte öğretmenler görev yapıyor

'SAYIN VALİ DUY SESİMİZİ'

Suriye’de Milli Eğitim Bakanlığında müfettiş olarak görev yaptığını ve savaş nedeniyle ülkesini terk etmek zorunda kaldığını söyleyen Ekrem Mansur, İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bu konuda defalarca dilekçe verdiklerini fakat herhangi bir sonuç alamadıklarını söyledi.

3/ 7
Sahte öğretmenler görev yapıyor

Eylemcilerin ellerinde tuttukları Türkçe ve Arapça dövizlerde, İl Milli Eğitim Müdürlüğünde görevli bir şube müdürünün istifasını istemeleri dikkat çekerken, diğer dövizlerde ise “Beşşarın zulmü yeter bize”, “Haksiz ve adaletsiz işten çıkarmalara son” ,”Suriyeli öğretmenler olarak onurumuzla ve namusumuzla alay edilmesinden bıktık”, “Sayın vali duy sesimizi” şeklinde yazıların olduğu gözlendi.

4/ 7