Samsun'da korkutan sel

Samsun'da korkutan sel

Samsun'da korkutan sel

Tekkeköy ilçesinde gece başlayan sağanak yağışla su baskınına uğrayan ev ve iş yerleri temizleniyor. Ayrıca selden yıkılan köprülerin onarımı ve heyelan nedeniyle çöken yolların açılması için Samsun Büyükşehir Belediyesi ve Tekkeköy Belediyesi yoğun şekilde çalışma yürütüyor.

1/ 12
Samsun'da korkutan sel

Bölgede İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ekipleri de vatandaşın yaralarını sarmak için hasar tespit çalışmasına başladı.

2/ 12
Samsun'da korkutan sel

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, küresel ısınma sebebiyle mevsimsel yağışların çok şiddetli olmasından kaynaklanan su baskını yaşadıklarını söyledi.

3/ 12
Samsun'da korkutan sel

Sağanağın dün gece bir saat sürdüğünü ancak aşırı yağdığı için birçok grup köy yolunun kullanılamaz hale geldiğini vurgulayan Togar, "Dün geceden itibaren Tekkeköy Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi ekipleri yoğun bir şekilde yolların açılması için çalışıyor. Heyelan olan yollarda yapım çalışması uzun sürecek. Bunun için 6 köy yolumuz kapalı. Diğer taraftan sel nedeniyle kaya, odun gibi malzemelerin kapattığı yolları iş makinelerimiz hemen açıyor. En büyük tesellimiz mal kaybımızdan başka sıkıntımız olmaması" dedi.

4/ 12