Şarj aletinden çıkan yangın evi küle çevirdi
İzmir'de prizde unutulan şarj aletinden çıktığı öne sürülen yangında, bir ev küle döndü.
![Şarj aletinden çıkan yangın evi küle çevirdi - Resim: 1](https://img.haber3.com/rcman/Cw1h1q95gc/storage/files/images/2024/05/17/1x1-uj8t.png)
![Şarj aletinden çıkan yangın evi küle çevirdi - Resim: 2](https://img.haber3.com/rcman/Cw850h665q95gc/storage/files/images/2024/05/17/aw206036-01-5y5p.jpg)
Yangın saat 03.30 sıralarında, Alpagut Mahallesi 1615 Sokak'ta bulunan iki katlı bir evde meydana geldi. Evinde çıkan yangını fark eden ev sahibi evden hızlıca çıkarken yardım istedi. Komşusunun çığlıklarıyla uyanan mahalle sakinleri durumu 112 Acil Çağrı Merkezine bildirirken, itfaiye ekipleri gelene kadar yangının yandaki evlere sıçramaması için kendi imkanlarıyla müdahalede bulundu.
![Şarj aletinden çıkan yangın evi küle çevirdi - Resim: 3](https://img.haber3.com/rcman/Cw850h566q95gc/storage/files/images/2024/05/17/aw206036-02-7egd.jpg)
İhbar üzerine sokağa gelen itfaiye ekipleri yangına müdahale ederken kısa sürede büyüyen yangın tüm binayı sardı. Yapılan etkili müdahaleyle yangın kontrol altına alınırken, alevlere teslim olan ev kullanılamaz hale geldi. Yangında ölen ya da yaralananın olmadığı öğrenildi.
![Şarj aletinden çıkan yangın evi küle çevirdi - Resim: 4](https://img.haber3.com/rcman/Cw850h566q95gc/storage/files/images/2024/05/17/aw206036-03-aws2.jpg)
Öte yandan yangının meydana geldiği sokaktaki bir çevre sakini, evin alevlere teslim olduğu anları cep telefonu kamerasıyla görüntüledi. Görüntülerde alevlerin çevredeki evlere sıçramaması için dua eden kadının yaşadığı panik anları yer aldı.