Şehide son veda

Şehide son veda

MARDİN'de dün akşam polis servis aracına PKK'lıların uzun namlulu silahlarla düzenlediği saldırıda şehit evli ve 1 çocuk babası 32 yaşındaki polis memuru Cengiz Engizek'in uğurlama töreninde gözyaşları aktı. Oğlunun tabutuna sarılan anne Elif Engizek, "Beni de oğlumla birlikte tabuta koyun. Kuzum sana nasıl kıydılar? Ben sensiz nasıl dayanırım? Siz de bir tabanca yok mu? Beni de öldürün, oğlumla birlikte toprağa gömün" diyerek ağladı.

1/ 19
Şehide son veda

Mardin'de dün gece PKK'lıların polis aracına uzun namlulu silahlarla düzenlediği saldırıda şehit olan polis memuru Cengiz Engizek, için bugün Emniyet Müdürlüğü bahçesinde uğurlama töreni düzenlendi. Törene Mardin Valisi Turhan Ayvaz, Belediye Başkanı Mehmet Beşir Ayanoğlu, 7'inci Kolordu Komutanı Korgeneral Alaeddin Örsal, Mardin Cumhuriyet Başsavcısı Hakan Dündar, Emniyet Müdürü Derviş Kara, askeri ve sivil yetkililer ile kurum amirleri, ilçe kaymakamları, polis mensupları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

2/ 19
Şehide son veda

Cenazenin yapıldığı alana 1,5 yaşındaki oğlu Musab ile birlikte gelen şehit polisin eşi Hatice Engizek ve annesi Elif Engizek, naaşın konulacağı masanın üzerindeki Türk Bayrağı'nı uzun süre öperek başına koydu. Naaşın emniyet Müdürlüğü bahçesine getirilmesi ile tabuta sarılan şehidin annesi Elif Engizek, "Beni de oğlumla birlikte tabuta koyun. Kuzum sana nasıl kıydılar? Ben sensiz nasıl dayanırım? Siz de bir tabanca yok mu? Beni de öldürün, oğlumla birlikte toprağa gömün" diyerek ağladı. Anneyi İl Müftüsü Dursun Ali Coşkun ikna ederek yerine oturmasını sağladı. Şehidin özgeçmişinin okunması sırasında anne Engizek, bir süre baygınlık geçirdi.

3/ 19
Şehide son veda

Şehit polis memuru Engizek’in özgeçmişinin okunması ve saygı duruşuyla başlayan törende konuşan ve kendisi de Şırnak Uludereli olan Mardin Emniyet Müdürü Derviş Kara, saldırı ile ilgili bilgi vererek, "Bugün burada, dün akşam saat 19:00 sularında Mardin Devlet Hastanesi, acil servisi önünde görevli bulunan resmi ekip otosuna yapılan hain saldırı sonucu ağır şekilde yaralanan ve yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak 32 yaşında şehit olan polis memuru Cengiz Engizek’i uğurlama töreni için bir araya gelmiş bulunuyoruz. Polis ekibimiz hasta veya yaralı vatandaşlarımızın rahat ve huzurlu bir ortamda tedavi görebilmeleri için görevli bulunuyordu. Bilindiği gibi hasta, ambulans ve hastanelere dokunmamak, her türlü öncelik, yardım ve kolaylığı sağlamak, insanlığın ortak paydalarından birisidir. Fakat ne acıdır ki, sadece son bir yıl içinde ilimizde PKK/KCK terör örgütünce hastane önü ve yakınlarında yapılan silahlı ve bombalı saldırılarda 3 personelimiz şehit olmuş, 5 personelimiz de yaralanmıştır" dedi.

4/ 19