Şehidin amcası tabuta kurşun bıraktı

Şehidin amcası tabuta kurşun bıraktı

Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde, teröristlerin roketatarlı saldırısında şehit olan Jandarma Uzman Çavuş 24 yaşındaki Mevlüt Çetinkaya'nın cenazesi, memleketi Kahramanmaraş'ın Afşin İlçesi'nde düzenlenen törenle toprağa verildi. Törende oğlunun tabutuna sarılıp fotoğrafını öpen annesi Emine Çetinkaya, "Kuzum Mevlüdüm sana doyamadım" diyerek ağıt yakarken, amcası Yılmaz Çetinkaya ise Türk bayrağına sarılı tabutun üzerine tabanca kurşunu bıraktı, almak isteyen askerlere de engel oldu.

1/ 15
Şehidin amcası tabuta kurşun bıraktı

Nusaybin'de devam eden operasyonlar kapsamında PKK'lılar tarafından bir binaya dün sabah düzenlenen roketatarlı saldırı sonucu şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Mevlüt Çetinkaya'nın cenazesi 70'inci Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı'nda düzenlenen törenin ardından Türk Hava Kuvvetleri'ne ait Türk Yıldızları uçağıyla dün akşam saatlerinde memleketi Kahramanmaraş'a getirildi. Burdan Afşin İlçesi'ne bağlı Tanır Mahallesi'ne götürülen şehidin cenazesi baba evinde helallik alınırken kendi adını taşıyan dedesi Mevlüt Çetinkaya "Oğlum ben senin düğününü beklerken tabutun geldi. Ben de senin yanına geleceğim" diyerek gözyaşı döktü.

2/ 15
Şehidin amcası tabuta kurşun bıraktı

Şehit Jandarma Uzman Çavuş Çetinkaya için bugün öğle saatlerinde Afşin İlçesi'ne bağlı Tanır Mahallesi'ndeki Merkez Camisi'nin bulunduğu Gaziler Caddesi'nde cenaze töreni düzenlendi. Cenaze törenine şehidin babası Erdoğan, annesi Emine, kardeşleri, yakınları, Vali Mustafa Hakan Güvençer, Ak Parti Kahramanmaraş milletvekilleri İlker Çitil ile İmran Kılınç, MHP Kahramanmaraş Milletvekili Fahrettin Oğuz Tor, Adana Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Aytekin Şahin, Garnizon Komutanı Albay Uzay Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, İl Jandarma Komutanı Albay Alper Kuşbaşoğlu, İl Emniyet Müdürü Servet Yılmaz ve çok sayıda vatandaş katıldı.

3/ 15
Şehidin amcası tabuta kurşun bıraktı

BABASI ASKER PARKASIYLA KATILDI

Törene asker parkasıyla katılan ve ayakta durmakta güçlük çeken şehit babası Erdoğan Çetinkaya, oğlunun tabutunun başında bir süre dua etti. Şehidin annesi Emine Çetinkaya ve kardeşleri ise tabuta sarılıp gözyaşı döktü.

4/ 15