Şehit babasından Başbakan'a sert sözler

Şehit babasından Başbakan'a sert sözler

Şehit babasından Başbakan'a sert sözler

DİYARBAKIR'da 16 Kasım 2013 tarihinde Şivan Perver ile kucaklaşmasının ardından yaptığı basın açıklamasında Başbakan Erdoğan'a hakaret ettiği gerekçesiyle hakkında kamu davası açılan Şehit Aileleri Federasyonu eski Başkanı Mehmet Gencer'in tutuksuz yargılandığı davanın görülmesine devam edildi. Oğlunu ve yeğenini şehit verdiğini söyleyen Gencer, "Şehit babasına dava açan, hakaret etmediğim halde 'hakaret etti' diye dava açan Başbakan'ın, Türk bayrağı indirilirken sesi çıkmıyor" dedi.
(DHA)

1/ 7
Şehit babasından Başbakan'a sert sözler

Kırıkkale 1. Sulh Ceza Mahkemesi'nde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği gerekçesiyle tutuksuz yargılanan şehit babası Mehmet Gencer, ikinci kez hakim karşısına çıktı. Suçlamayla ilgili Mehmet Gencer'in savunmasını yapmasının ardından, duruşma, Başbakan Erdoğan'ın davacı olup olmadığının kendisine sorulmasına karar verilip, 9 Ekim 2014 tarihine ertelendi. 
 

2/ 7
Şehit babasından Başbakan'a sert sözler

Duruşma sonrasın, beraberindeki eşi Nebahat, çocukları Ferhat ve Soner birlikte Adliye'den çıkan Mehmet Gencer, basın mensuplarına açıklama yaptı. Duruşmanın ertelendiğini söyleyen Gencer, şöyle konuştu:
 

3/ 7
Şehit babasından Başbakan'a sert sözler


"Başbakan'ın ifadesinin alınması ve kendisinin davacı olup olmadığının kendisine sorulması yönünde mahkeme bu şekilde karar verdi. Başbakan'dan gelecek cevaba göre de mahkeme devam edecek. Şehit babasına dava açan, hakaret etmediğim halde 'Hakaret etti' diye dava açan Başbakan, Türk bayrağı indirilirken sesi çıkmıyor. Ne yazık ki o bayrak Türk milletinin namusu, şerefi ve onurudur. Türk ordusunun da onurudur. Şerefi ve namusudur. Başbakan'ın sesi çıkmıyor. Bizler burada çok üzgünüz. Sayın Başbakan'a bir iki güne kadar kına alıp, buradan göndereceğim. Askere gidenlere kına yakarlar. Bizde adettir. Bir de damatlara kına yakarlar. Çok sevinenlere, sevinçli olduğumuz günlerde kına yakarız. Bizim adetimizdir. Sayın Başbakan şehit babasına dava açtığı için herhalde sevinçlidir diye düşünüyorum. Bundan dolayı da bir kilo kına alıp göndereceğim. Kınayı postaneden gönderirken sizleri de davet edeceğim."

 

4/ 7