Şehit Cantürk'ü 10 bin kişi uğurladı

Diyarbakır'ın Hani İlçesi'nde PKK'lı teröristlerin İlçe Jandarma Komutanlığı'na bomba yüklü araçla düzenlediği saldırıda şehit olan Uzman Çavuş Sezgin Burak Cantürk, toprağa verildi.

Şehit Cantürk'ü 10 bin kişi uğurladı

Diyarbakır'ın Hani İlçesi'nde PKK'lı teröristlerin İlçe Jandarma Komutanlığı'na bomba yüklü araçla düzenlediği saldırıda şehit olan Uzman Çavuş Sezgin Burak Cantürk, memleketi Giresun'un Espiye İlçesi'nde yaklaşık 10 bin kişinin katıldığı bir törenle toprağa verildi. Şehidin sözlüsünün “Beni de asker alın, ben de şehit olmak istiyorum” feryatları yürekleri dağladı.

1/ 17
Şehit Cantürk'ü 10 bin kişi uğurladı

Espiye Devlet Hastanesi morgunda bekletilen şehit Sezgin Burak Cantürk'ün cenazesi öğle saatlerinde alınarak Ulu Cami önüne getirildi. Şehidin nişanlısı Aylin Şensöz, annesi Döndü ve kız kardeşi Büşra Cantürk, tabuta sarılarak gözyaşı döktü. Döndü Cantürk oğlunun fotoğrafını öperken, sözlüsü Aylin Şensöz de üzerinde ikisinin fotoğrafı olan yastıkla birlikte tabuta sarıldı. Uzun süre gözyaşı döken ve ağıtlar yakan Aylin Şensöz görevli askerler tarafından güçlükle sakinleştirildi. Şehit babası Ali Cantürk ise metanetli durdu.

2/ 17
Şehit Cantürk'ü 10 bin kişi uğurladı

Cenazeye katılan Vali Hasan Karahan ile Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Mustafa Doğru aileye başsağlığı diledi, şehidin sözlüsü Aylin Şensöz ile de bir süre konuşarak teskin etmeye çalıştı. Şehidin sözlüsü Aylin Şensöz’ün Giresun İl Emniyet Müdürü Uğur Öztürk’ten isteği ise herkesi duygulandırdı.

“Beni de asker alın, ben de şehit olmak istiyorum” feryatları yürekleri dağladı.

3/ 17
Şehit Cantürk'ü 10 bin kişi uğurladı

BURAK'IM TİŞÖRTLERİ GİYDİLER

Cenaze törenine Giresun Valisi Hasan Karahan, Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, Ak Parti Giresun Milletvekilleri Sabri Öztürk, Cemal Öztürk, Ak Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan, Giresun Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Mustafa Doğru, ilçe kaymakam ve belediye başkanları, askerler ve 10 bine yakın vatandaş katıldı. Cenazeye şehidin yakınları başta olmak üzere bir çok kişi üzerinde uzman çavuşun resmi basılı Burak'ım yazılı tişörtler giydi.

4/ 17