Şehit kardeşinden Tuncele tepki !

Balıkesir'de kardeşini şehit veren Sevgi Alnıdelik, BDP'li Tuncel'e tepki gösterdi.

Şehit kardeşinden Tuncele tepki !

Balıkesir'in Edremit İlçesi'ne bağlı Altınoluk Beldesi'nde BDP tarafından düzenlenen basın açıklamasında, İstanbul Milletvekili Sabahat Tuncel konuşurken, TEDAŞ'ta çalışan elektrik mühendisi ağabeyini teröre kurban veren Sevgi Alnıdelik tepki gösterdi. Grubun üzerine yürüyen ve 'Bana ağabeyimi geri verin' diye bağıran Sevgi Alnıdelik, jandarma tarafından karakola götürüldü.

1/ 6
Şehit kardeşinden Tuncele tepki !

İŞTE ŞEHİT KARDEŞİNİN TEPKİSİ

BDP İstanbul Milletvekili Sabahat Tuncel, Altınoluk Beldesi'ndeki Atatürk Meydanı'nda konuşma yaparken TEDAŞ'ta çalışan ağabeyi Yalçın Alnıdelik 33 yaşındayken 1998 yılında Ağrı'nın Doğubeyazıt İlçesi'nde terör örgütü tarafından kaçırılarak öldürülen 50 yaşındaki Sevgi Alnıdelik partililere tepki gösterdi. Grubun üzerine yürüyen ve bağıran Alnıdelik, “Siz burada neyin konuşmasını yapıyorsunuz? Sizin burada ne işiniz var? Bana ağabeyimi geri verin. PKK işkence ile öldürdü. Sivildi, sen burada neyin konuşmasını yapıyorsun?” diye bağırdı. Jandarma ekipleri, Alnıdelik'i karakola götürdü. Altıdelik, karakola giderken de, “PKK Meclis'te, vatanseverler hapiste” diye bağırdı.

2/ 6
Şehit kardeşinden Tuncele tepki !

BDP İstanbul Milletvekili Sabahat Tuncel, basın açıklamasında BDP Edremit İlçe örgütünce Altınoluk'ta düzenlenmek istenen, Kürt pop grubu ‘Koma Gule’nin konser izninin, Edremit Kaymakamlığı tarafından Bursa'nın İnegöl ve Hatay'ın Dörtyol ilçesindeki olayları gerekçe gösterilerek iptal edilmesini eleştirdi. Tuncel, “Devletin görevlileri ayrımcılık yapıyor. Ama biz bu konseri 22 Ağustos'ta yapacağız” dedi.

3/ 6
Şehit kardeşinden Tuncele tepki !

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı eleştiren Tuncel, “Başbakan ağlıyor. Başbakan'a ve AKP'lilere 12 Eylül'de mendil göndereceğiz, gözyaşlarını silmeleri için. Başbakan diyor ki, “Biz eğer hükümetten çekilirsek, bu sorun bitecekse çekilelim.' Buradan sayın Başbakana çağrı yapıyoruz, çekilin. Bakın o zaman bu ülkede barıştan, kardeşlikten, insan haklarından yana, savaşa karşı bir iktidar gelecek” diye konuştu. Tuncel, Anayasa değişikliği için 12 Eylül'de yapılacak refarandumda sandığa gidilmemesini istedi.

4/ 6